W konińskiej Galerii nad Jeziorem 100 liczników energii elektrycznej oraz wodomierzy zostało wyposażonych w system zdalnego pomiaru. To efekt wdrożenia system RhinoAMR, zapewniającego bezprzewodowy odczyt liczników w czasie rzeczywistym.

Systemem klasy AMR (ang. Automatic Meter Reading) zostało objętych w sumie 100 liczników prądu i wody u prawie 60. najemców w galerii o powierzchni handlowej prawie 22 tys. m2. W tym również liczniki energii zainstalowane na pylonie reklamowym i w rozdzielni głównej oraz wodomierze w pompowni wody.

Proces odczytywania wskazań liczników odbywa się w czasie rzeczywistym. Osoba dokonująca odczytu wyposażona jest w podręczny moduł nadawczo-odbiorczy oraz urządzenie przenośne (palmptop), które pobiera dane z urządzeń pomiarowych, zainstalowanych przy licznikach. Komunikacja między urządzeniami odbywa się drogą radiową, wykorzystując wolne pasmo 433 MHZ. W związku z czym pracownik nie musi wchodzić do lokalu najemcy. Wystarczy, że stanie na korytarzu i uruchomi urządzenie mobilne (np. palmptop), które w tym czasie pobierze informacje o wskazaniach liczników i zapisze je we własnej bazie danych. Następnie dane można przenieść do programu rozliczeniowego.