W Galerii Północnej pojawiła się właśnie nowa atrakcja. Na parterze centrum klienci mogą obejrzeć wystawę edukacyjno-przyrodniczą, w ramach której prezentowane są gigantyczne figury owadów oraz tematyczne infografiki edukacyjne. Partnerem wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie.

Wystawa owadów w Galerii Północnej jest czynna od soboty, 6 marca. Wśród eksponatów znalazły się ogromne modele trzmiela i pszczoły miodnej, pazia królowej, turkucia podjadka, pędraka chrabąszcza majowego, a także stonka ziemniaczana oraz czarna wdowa. Największa z figur mierzy aż 4 metry wysokości. Tak duży rozmiar modeli umożliwia odwiedzającym zobaczenie z bliska niezwykłej budowy tych zwierząt, na co dzień niewidocznej gołym okiem. Każdy eksponat posiada również krótki opis uzupełniony o liczne ciekawostki na temat poszczególnych gatunków, dzięki którym odwiedzający mogą jeszcze lepiej poznać tajemniczy świat owadów.

„Z uwagi na trwającą epidemię staramy się zapewnić klientom atrakcje, które nie tylko umilą czas spędzany w Galerii Północnej, ale jednocześnie będą w pełni bezpieczne i nie narażą zdrowia odwiedzających. W te kryteria idealnie wpisała się wystawa owadów. Ekspozycja jest dostosowana do wszystkich obowiązujących restrykcji, dzięki czemu klienci mogą spędzić miło czas z rodziną czy przyjaciółmi nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. Wierzymy, że projekt ten spotka się z zainteresowaniem klientów, a także będzie budować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców Warszawy i okolic”- powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.

Oprócz wielkoformatowych figur na wystawie prezentowane są również plansze edukacyjne, z których klienci mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt występujących w lesie, a także poznać wskazówki przydatne w sytuacjach, kiedy zgubimy drogę lub spotkamy dzikie zwierzęta. Ponadto na grafikach w prosty i przyjazny, również dla dzieci, sposób wyjaśniono m.in. czym różnią się rogi od poroża, jak zbudowane jest drzewo, a także jakich zasad należy przestrzegać podczas wycieczki do lasu.

Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny. Wybierając się na wystawę odwiedzający powinni pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.