Galeria Północna, pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe na warszawskiej Białołęce, otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Flagowy obiekt spółki GTC na polskim rynku powita pierwszych klientów już za trzy tygodnie, 14 września br.

Spółka GTC, inwestor i zarządca Galerii Północnej, otrzymała od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego zgodę na użytkowanie obiektu. Prace na terenie Galerii Północnej rozpoczęły się w połowie 2015 roku. Inwestycja została więc zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania pozwolenia na budowę. Oficjalne otwarcie centrum handlowego zostało zaplanowane na 14 września br.

Na powierzchni około 64 mkw. czeka na klientów ponad 200 sklepów, butików i pop-up store’ów flagowych polskich i zagranicznych marek. Wśród najemców znajdują się zarówno dobrze znane i lubiane sieci, jak i marki debiutujące w Polsce czy w Warszawie – Hamleys, 4faces, Homla, Newbie czy salony wszystkich trzech marek należących do holdingu Melon Fashion Group – ZARINA, LOVE REPUBLIC i befree. Ofertę galerii uzupełniają pełnowymiarowy hipermarket Carrefour, 11-salowe kino Cinema City, nowoczesny klub fitness Calypso oraz placówka Enel-Med. Galeria Północna odpowiada na potrzeby związane z nowoczesnym stylem życia, dlatego w obiekcie dostępnych jest także ponad 20 lokali gastronomicznych, renomowane salony świadczące usługi z zakresu fryzjerstwa i kosmetyki oraz liczne punkty usługowe. Galeria Północna posiada także jeden z najlepiej monitorowanych i tym samym najbezpieczniejszy parkingów wśród centrów handlowych w stolicy. Pierwsza galeria handlowa na Białołęce wychodzi naprzeciw stereotypowi obiektów handlowych, jako miejsca przeznaczonego wyłącznie na zakupy. Dzięki licznym przestrzeniom do odpoczynku i regeneracji, takim jak ogród na dachu z naturalną roślinnością, plenerowa siłownia i skate park, miejsca zabaw dla dzieci czy place z fontannami i elementami małej architektury, idealnie wpisuje się w zielony charakter północnej części miasta.

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza tej wielkości galeria handlowa, która zostanie oddana do użytku w stolicy od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum zaplanowano na III kwartał br. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim zasięgu obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku.

Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz TzurArchitects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Obiekt będzie spełniał również najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza precertyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje niedostępną dotychczas w tej części miasta ofertę handlową, rozrywkową
i usługową. Do dyspozycji gości oddanych zostanie ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino oraz 2 300 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Polsce sklep Hamleys, marki grupy LPP, Forever 21, TK Maxx, H&M, Martes Sport, Cinema City, EURO RTV/AGD, CCC, Carrefour
z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle, klub sportowy Calypso i centrum medyczne Enel-Med. Za komercjalizację Galerii Północnej odpowiadają firmy Cushman&Wakefield oraz JLL.