Galeria Północna, pierwsze nowoczesne centrum handlowe czwartej generacji otwarte w Warszawie od ponad dekady, została wyróżniona branżowa nagrodą Budowa Roku 2017. Podczas uroczystej gali tytuł przyznawany co roku przez Polski Związek Inżynierów i Techników budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa odebrał generalny wykonawca inwestycji, firma Unibep.

Konkurs „Budowa Roku” organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie wyróżniających się inwestycji komercyjnych, biurowych i mieszkaniowych oraz modernizacji obiektów, zrealizowanych w danym roku. W procesie wyboru laureatów jury bierze pod uwagę takie elementy, jak jakość wykonania inwestycji, terminowość prac, zastosowane rozwiązania technologiczne, bezpieczeństwo pracy, współpracę z inwestorem obiektu czy wpływ inwestycji na okolicznych mieszkańców i środowisko. Galeria Północna otrzymała najwyższe wyróżnienie I stopnia, co oznacza, że obiekt osiągnął bardzo wysokie noty we wszystkich ocenianych kategoriach.

– Czujemy się zaszczyceni, że Galeria Północna została wyróżniona jedną z najbardziej profesjonalnych nagród budowlanych przyznawanych inwestycjom zrealizowanym na terenie Polski. Obiekt jest pierwszą wielkopowierzchniową galerią handlową oddaną do użytku w stolicy od ponad dekady i pierwszym nowoczesnym centrum handlowym czwartej generacji na północy Warszawy. Już sam horyzont czasowy, który dzieli inwestycję od jej poprzedników sprawia, że pod wieloma względami Galeria Północna jest zdecydowanie bardziej oryginalna i nowoczesna od konkurencji – mówi Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej. Przede wszystkim jest to obiekt użyteczności publicznej w pełnym tego słowa znaczeniu – zaprojektowany z troską o komfort gości i środowisko, zapewniający zaplecze handlowe, rozrywkę i miejsce do relaksu, zachęcający do odwiedzenia i współtworzonym przez lokalną społeczność Innowacje zastosowane w Galerii Północnej obejmują zarówno systemy zarządzania obiektem czy podnoszące komfort jego użytkowania, jak i architekturę oraz aranżację wnętrza. Szczególną uwagę zwracają lekka bryła i przeszkolona fasada obiektu, zaprojektowane przez studio APA Wojciechowski i Moshe Tzur Architekci. Przeszklenia pozwalają na wpuszczenie do środka obiektu dużej ilości naturalnego światła, a samej bryle nadają lekki, przyjazny wygląd. Bardzo pozytywnie obierany jest także wystrój wnętrza Galerii Północnej, którą klienci określają jako przestronną i jasną. We wnętrzu galerii ustawiona została największa w Warszawie i prawdopodobnie najwyższa w Polsce, 22-metrowa rzeźba „Wir”. Na klientów czekają także liczne przestrzenie do wypoczynku, takie jak ogród na dachu, place z fontannami, plenerowa siłownia czy skate park. Dodając do tego liczne rozwiązania sprzyjające środowisku potwierdzone certyfikacją na poziomie LEED Gold otrzymujemy jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów handlowych, jakie zostały oddane do użytku na terenie Polski na przestrzeni zeszłego roku.

W ostatnim czasie Galeria Północna została doceniona nie tylko przez ekspertów z Polski, ale też międzynarodowe jury konkursu ICSC Solal Marketing Awards. Warszawskie centrum dołączyło do finalistów prestiżowego projektu i już we wrześniu powalczy o najwyższe wyróżnienie w dwóch kategoriach – Grand Opening/Expansion/Refurbishment, w której zgłoszone zostały działania inaugurujące działalność pierwszej galerii handlowej na Białołęce oraz w kategorii Footfal Activation, w której zaprezentowane zostały działania marketingowe podjęte przez Galerię Północną w związku z nową ustawą zakazująca w Polsce handlu w niedzielę.