Polska Rada Centrów Handlowych wyłoniła laureatów 10. edycji konkursu PRCH Retail Awards. W gronie najlepszych centrów handlowych w Polsce znalazła się bielska Galeria SFERA, którą jury konkursu nagrodziło w kategorii Centrum Handlowe Roku – best performance.

PRCH Retail Awards to jeden z najważniejszych konkursów branży retail, organizowany przez Polską Radę Centrów Handlowych. Jury wyróżnia najlepsze obiekty handlowe w 19 kategoriach konkursowych. W 10. edycji PRCH Retail Awards wzięły udział aż 53 obiekty handlowe z całej Polski. Podczas finałowej Gali, która odbyła się 10 października w Warszawie, laureaci mieli okazję zaprezentować swoje dokonania przed szerokim gronem ponad 350 przedstawicieli branży nieruchomości handlowych.

Galeria SFERA, największa galeria handlowa na Podbeskidziu, otrzymała srebrną statuetkę w kategorii Centrum Handlowe Roku – best performance. Kategoria dotyczyła obiektów handlowych o najlepszych parametrach efektywności ekonomicznej w okresie między 1 stycznia 2017 r. a 31 grudnia 2018 r.

– Każda nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jednak srebrna statuetka w konkursie PRCH Retail Awards cieszy nas szczególnie. Jest dowodem efektywnej współpracy właściciela, agenta najmu oraz zarządcy obiektu. Dzięki wspólnej pracy realizujemy założone cele i odnosimy sukcesy – mówi Agnieszka Borkowska—Karcz, Asset Manager w CBRE Global Investors.

Kapituła konkursu analizowała m.in. trendy zmian obrotów, odwiedzalność czy innowacyjne rozwiązania zarządcze. W opinii Jury na szczególną uwagę zasłużyły wskaźniki ekonomiczne Galerii SFERA, w tym: wysoki procent wzrostu obrotów, pozytywny trend NOI, bardzo wysoki poziom komercjalizacji obiektu i efektywność w przedłużaniu umów z najemcami. Doceniono także wyjątkową ofertę restauracyjną oraz rozrywkową.

– To ogromny zaszczyt znaleźć się w elitarnym gronie najlepszych centrów handlowych w Polsce. Po raz pierwszy Galeria SFERA zdobyła srebrną statuetkę dla Centrum Handlowego Roku – best performance. W dwóch poprzednich latach Jury nagradzało SFERĘ wyróżnieniem w tej kategorii konkursowej.. Przyznanie nagrody dowodzi naszej skuteczności w konsekwentnym realizowaniu celów biznesowych i motywuje nas do dalszej, wytężonej pracy nad efektywnością obiektu – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Galeria SFERA w Bielsku-Białej to nowoczesny obiekt handlowy o powierzchni użytkowej wynoszącej 132 000 mkw. Galeria jest stworzona zgodnie z zasadą „miasto w mieście”, integrując funkcje kulturalne, handlowo-usługowe, rozrywkowe, biurowe i hotelowe. Obiekt należy do funduszu ESCF II, reprezentowanego przez CBRE Global Investors. Za zarządzanie nieruchomością odpowiada CBRE, a procesem komercjalizacji zajmuje się Dział Powierzchni Handlowych CBRE.

Galeria SFERA w Bielsku-Białej to największa galeria handlowa Podbeskidzia (132 000 mkw. powierzchni użytkowej), pierwsze centrum handlowe IV generacji w regionie i pierwszy projekt w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. To także wyjątkowe portfolio 250 czołowych polskich i zagranicznych marek, z których aż 70% wybrało Sferę, jako jedyną lokalizację swoich salonów na Podbeskidziu. Obiekt należy do funduszu ESCF II, reprezentowanego przez CBRE Global Investors. Za zarządzanie nieruchomością odpowiada CBRE, a procesem komercjalizacji zajmuje się Dział Powierzchni Handlowych CBRE.

Otwarta w 2001 r. galeria, wkomponowana w historyczne zabudowania Bielska-Białej, jest unikalnym projektem rewitalizacyjnym, w tak szerokiej skali. Obiekt zrealizowany na terenie dawnej fabryki włókienniczej, zachowując część oryginalnych zabudowań, połączył pamięć o bogatej historii miasta z użytkowym charakterem przestrzeni miejskiej. Galeria stworzona zgodnie z zasadą „miasto w mieście”, integrując funkcje kulturalne, handlowo-usługowe, rozrywkowe, biurowe i hotelowe stała się handlowym sercem Bielska i regionu.
Sfera to wszystko to, czego szukamy w tętniącym życiem mieście. Największe portfolio marek w regionie, 25 restauracji i kawiarni serwujących potrawy z różnych zakątków świata, kluby muzyczne, kręgielnia, fitness, kino Helios, 4-gwiazdkowy hotel Qubus, ale także autorskie działania kulturalne – koncerty polskich i zagranicznych gwiazd, wystawy, przedstawienia teatralne oraz happeningi.

W ofercie centrum znaleźć można m.in. takie marki jak: Zara, Massimo Dutti, Tous, Pandora, Kler, Simple, Martes Sport Premium, Samsung oraz Cortland z marką Apple. Na terenie obiektu znajdują się również sklep sieci Biedronka, specjalistyczne delikatesy i przestrzeń biurowa.