Notebook Getac S400 jest dedykowany dla biznesu. To niezwykle wytrzymałe urządzenie sprawdzające się w biurze i w terenie nie traci na designie. Nie straszny mu upadek, zalanie kawą czy deszczem.
S400 (Semi Rugged) łączy w sobie oczekiwania klientów zarówno biznesowych jak i pasjonatów elektroniki użytkowej. Solidna obudowa KryptoShell™ ze specjalnego tworzywa gwarantuje wytrzymałość przy jednoczesnym braku utraty na wyglądzie. Dzięki temu ten elegancki sprzęt może służyć w różnych branżach: serwisie, przemyśle, służbach mundurowych, a przede wszystkim w biznesie. Nie straszne są mu wstrząsy ani wibracje (certyfikat MIL-STD-810G), a nawet zapylenie (IP5X). Natomiast dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że notebook jest odporny na upadki z wysokości do 0.8m m.
Notebook S400 bardzo dobrze znosi ekstremalne temperatury. Może pracować czynnie w przedziale: od 0°C do 45°C. W stanie spoczynku sprzęt potrafi znieść jeszcze większy zakres temperatur: od -40°C do 71°C. Gdy ktoś potrzebuje pracować w nieco chłodniejszych warunkach np. -20°C istnieje możliwość zamówienia konfiguracji przystosowanej do pracy w ujemnych temperaturach.
Pracę w pełnym słońcu wspomagają standardowe powłoki antyodblaskowe, które można wzbogacić o powłokę QuadraClear™ o 800 NITS, która zapewnia bardzo dobrą widoczność w każdych okolicznościach. Wszystko to na ekranie 14″ TFT LCD HD (1366×768).
Model S400 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows®7 Professional, napędzany procesorem nowej generacji Intel® Core™ i5-3320M vPro™ 2.66GHz lub Intel® Core™ i3-3120M2.53GHz. Ponadto bardziej wymagający użytkownicy mogą wybrać konfigurację z kartą graficzną AMD RadeonTM E6760 1GB. Pamięć operacyjną DDR3 można rozszerzyć z 4 GB do 8 GB, natomiast przy dysku istnieje możliwość zastąpienia tradycyjnego SATA HDD 500GB dyskiem SATA SSD 128 / 256GB. Sprzęt działa na baterii (Li-Ion 8700 mAh), którą można zamienić na lżejszą (5200mAh).
Cena: 4 942 zł netto.