SAP Hybris, dołączyło do prestiżowego grona SAP Labs Network – globalnej sieci łączącej najlepsze centra rozwoju oprogramowania firmy SAP. Krok ten stanowi ważny element zwiększania inwestycji firmy na krajowym rynku nowoczesnych technologii.

SAP – jedna z największych firm technologicznych na świecie – już od ponad 20 lat buduje cyfrowy pomost pomiędzy światem biznesu i nowoczesnych technologii, zwiększa inwestycje i wspomaga wzrost sektora IT w Polsce. Szczególnie ważnym miejscem w globalnej strategii rozwoju oprogramowania SAP jest Górny Śląsk, która w ostatnich latach stał się liderem atrakcyjności inwestycyjnej w skali całego kraju. Dostrzegając te tendencje centrum SAP Hybris w Gliwicach, dołączyło do prestiżowego grona SAP Labs Network – globalnej sieci łączącej najlepsze centra rozwoju oprogramowania firmy SAP. Krok ten stanowi ważny element zwiększania inwestycji firm na krajowym rynku nowoczesnych technologii.

– Jak pokazują wyniki ankiety Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej 26% firm zamierza zwiększyć eksport, wzrost liczby pracowników przewiduje zaś 43% badanych. Rezultaty te obrazują obecną kondycję polskiego rynku inwestycyjnego. Taka chłonność kapitału spowodowana jest trafnymi decyzjami o wymiarze strategicznym. Dlatego gospodarka potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które efektywnie będą wspierać decyzje biznesowe. Dzięki temu dzisiejsi liderzy przedsiębiorstw będą w biznesie skupiać się na roli technologii w kształtowaniu globalnych trendów rynkowych – komentuje Kinga Piecuch, Prezes Zarządu SAP Polska.

SAP Labs Poland w Gliwicach, działając już pod nową nazwą, jest jednocześnie jednym z głównych centrów rozwoju technologii SAP Hybris – światowego lidera rynku rozwiązań e-commerce i handlu w internecie.

– Dołączenie do globalnej sieci SAP Labs Network daje nam poczucie silnego zaangażowania w kształtowanie globalnych trendów technologicznych. SAP jest motorem rewolucji cyfrowej, która już teraz zmienia współczesny biznes oraz gospodarkę. Dla naszego biura jest więc to olbrzymia szansa do rozwoju. Nasi specjaliści uczestniczą w tworzeniu najbardziej nowatorskich technologii SAP Hybris – w szczególności SAP Hybris commerce i  SAP Hybris as a Service. Naszą pasję i kompetencje przekładamy na jakoś dostarczanych rozwiązań, dlatego polscy specjaliści stanowią silne wsparcie dla SAP – jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie – komentuje Rafał Bałaga, Dyrektor Zarządzający SAP Labs Poland.

SAP Labs Poland rozwija rozwiązania w chmurze oparte o architekturę mikroserwisów oraz usługi consultingu, czy wsparcia dla produktów. Technologie dostarczane przez firmę wspierają światowy rozwój handlu elektronicznego, który jest jednym z motorów globalnej rewolucji cyfrowej.