Dobra wiadomość dla miłośników Green Caffè Nero: w weekend została otwarta pierwsza kawiarnia tej marki we Wrocławiu. Znajduje się ona w Galerii Dominikańskiej, która uważana jest za jedno z najważniejszych miejsc na handlowej mapie miasta. Poza rodzimym warszawskim rynkiem, Wrocław to drugie po Krakowie duże miasto w Polsce, w którym Green Caffè Nero będzie rozwijać swoją działalność.

Kawiarnia Green Caffè Nero w Galerii Dominikańskiej znajduje się na parterze tuż przy wejściu głównym od Placu Dominikańskiego. Wnętrze zostało zaaranżowane tak, aby było to miejsce idealne na odpoczynek po zakupach czy spotkanie. Podobnie jak w większości kawiarni Green Caffè Nero, również tutaj znajdziemy nawiązania do lokalnego kolorytu. Eklektyczny bar z elementami neogotyckimi inspirowany jest architekturą kościoła dominikanów. Do aranżacji ścian wykorzystano cegłę, drewnianą boazerię oraz wzorzyste materiałowe tapety.

Na gości czeka najwyższej jakości kawa parzona na miejscu przez doświadczonych baristów oraz świeże jedzenie przygotowywane codziennie z regionalnych produktów w oparciu o oryginalne i unikalne receptury autorstwa szefa kuchni Green Caffè Nero. Ponadto jest tu duży regał z książkami, które z pewnością umilą odwiedzającym czas. Green Caffè Nero wspiera ideę bookcrossingu, czyli dzielenia się swoimi książkami z innymi – marka organizuje akcje czasowe, w ramach których za przyniesienie książek do kawiarni można otrzymać kawę w prezencie.