Green Caffè Nero partnerem polskiej premiery najnowszego musicalu „Waitress” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie.

Przygotowania do polskiej premiery musicalu „Waitress” okazały się idealnym punktem wyjścia do nawiązania współpracy między warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA a kawiarniami Green Caffè Nero. Najlepsi bariści popularnych lokali serwujących kawę, ciasta i przekąski przeprowadzili dla aktorów przedstawienia profesjonalne szkolenie z zakresu parzenia kawy, natomiast goście kawiarni Green Caffè Nero oraz fani musicali będą mogli skosztować specjalnie stworzonego na tę okazję „ciastka musicalowego”. Nie zabraknie też konkursów, w których można będzie wygrać zaproszenia na spektakle musicalu, w tym na przedstawienia przedpremierowe. Premiera musicalu „Waitress” już 30 maja 2021 roku.

Wyrazista i aromatyczna kawa w połączeniu z ciastem to jak rozśpiewany musical na artystycznym poziomie. Współpraca Green Caffè Nero z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA przy polskiej premierze musicalu „Waitress” nie powinna być zatem dla nikogo zaskoczeniem. Tym bardziej, że większość akcji najnowszego musicalu na warszawskiej scenie rozgrywa się w przydrożnym barze, w którym serwowana jest kawa oraz wypieki: słodkie i słone tarty.

– Uważamy, że kawiarnie można porównać do teatru i że bar w kawiarni jest jakąś formą sceny. Ze scenografią jakim jest wystrój lokalu, a bariści są aktorami, współpraca z warszawskim Teatrem Muzycznym ROMA jest zatem formą wymiany doświadczeń, bo podobieństw pomiędzy teatrem a kawiarnią jest bardzo dużo – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero. – W ramach naszego partnerstwa, Sylwester Błażejczyk, manager jakości kawy i Natalia Racka, trenerka, przeprowadzili szkolenie z zakresu parzenia kawy dla aktorów występujących w musicalu. Przekazali im podstawowe informacje, jakie powinien znać każdy barista: jak parzyć espresso, sposoby pienienia mleka, a także jak z uśmiechem obsługiwać gości – dodał Adam Ringer.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich gości lokali Green Caffè Nero oraz fanów musicali jest „ciastko musicalowe”, które w okolicach premiery przedstawienia zagości w kawiarniach. Będzie to zupełna nowość, opracowana na bazie bardzo „domowej” receptury, autorsko przygotowanej przez szefa piekarnio-cukierni Muffia, Wojciecha Klimczaka. Jest to krucha tarta wypełniona konfiturą jagodową i udekorowana kremem mascarpone z jagodami – ciastko kolorystycznie w pełni nawiązuje do logo spektaklu. Do wyrobu tarty wykorzystywane są najlepsze składniki, które będą sezonowo zmieniane, w zależności od pory roku i aktualnej dostępności produktów.

W programie przygotowanym do musicalu „Waitress” znajdą się autorskie przepisy do zaparzenia kawy w domu przygotowane przez zespół Green Caffè Nero: Izabelę Sakowską, szefową działu jakości kawy i Sylwestra Błażejczyka, natomiast autorem ilustracji jest maestro Łukasz Kaczmarek.

– „Waitress” to historia kobiety, która próbuje wyrwać się z nieudanego małżeństwa, odzyskać wolność i możliwość samodzielnego decydowania o własnym losie. Liczymy, że ta musicalowa opowieść – wzruszająca i poruszająca, a zarazem pełna humoru i dowcipu – spotka się z uznaniem publiczności i krytyków w Polsce – powiedział Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. – Bardzo się cieszymy z partnerstwa z Green Caffè Nero, ponieważ dzięki współpracy nasi aktorzy mieli okazję poznać tajniki parzenia kawy, przy czym było dużo śmiechu i zabawy. Mamy nadzieje, że efekt będzie znakomity, dzięki czemu widzowie zobaczą i poczują prawdziwość działań aktorów na scenie – dodał Wojciech Kępczyński.

Dla widzów Teatru Muzycznego ROMA i gości kawiarni Green Caffè Nero zorganizowane zostaną konkursy, w których będzie można wygrać zaproszenia na spektakle „Waitress”, w tym na spektakle przedpremierowe. Ponadto pojawiać się będą inne niespodzianki, o których partnerzy będą informować na swoich profilach w mediach społecznościowych w trakcie grania musicalu. Polska premiera przedstawienia w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA odbędzie się 30 maja 2021 roku.