W związku z rozwojem sieci, Grupa Chorten zdecydowała się na wykorzystanie systemu expedient od firmy Infinite do zarządzania placówkami detalicznymi.

Grupa Chorten to sieć sklepów spożywczych z kapitałem polskim, która została założona w 2009 roku. Obecnie firma posiada ponad 150 placówek partnerskich oraz własne sklepy.

Expedient jest to system magazynowo-sprzedażowy oparty na ponad 15-letnim doświadczeniu firmy w informatyzacji sklepów detalicznych. Dzięki zastosowaniu profesjonalnej bazy danych Oracle, narzędzie to pozwala na stabilną i bezpieczną pracę oraz niskie koszty serwisowania. System znajduje zastosowanie w każdym sklepie lub sieci sklepów, gdzie prowadzona jest sprzedaż po kodach kreskowych. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej bazy danych, program idealnie sprawdza się m.in. w branży FMCG.

W odpowiedzi na sygnały płynące z rynku jest on ciągle rozwijany. Jako pierwszy tego typu system, expedient został udostępniony w formie aplikacji mobilnej służącej do zarządzania placówką detaliczną, dedykowaną na urządzenia mobilne, oparte o system Windows CE.

Podstawowe funkcjonalności, które będą wdrożone to:

•           rozbudowane mechanizmy promocyjne, pozwalające na prowadzenie podobnej polityki marketingowej do prowadzonych przez duże sieci handlowe,

•           szczegółowa kontrola oraz analityka asortymentu,

•           optymalizacja procesów biznesowych,

•           pełna integracja z platformą hurtownia,

•           możliwość prowadzenia autorskiego serwisu aplikacji na terenie całego kraju.