Impel zdecydował się na współpracę ze spółką Marketplanet – liderem w obszarze zakupów korporacyjnych w Polsce.

Impel, kluczowy dostawca usług outsourcingowych w Polsce, kontynuuje projekt, który ma na celu optymalizację zakupów w grupie kapitałowej. Działania będą zmierzać w kierunku maksymalizacji efektywności w zakupach. Tym samym umożliwią osiągnięcie wymiernych oszczędności.

Projekt obejmuje opracowanie i wdrożenie jednolitego modelu zakupów, a w dalszych etapach wypracowanie rekomendacji i wdrożenie narzędzia IT wspierającego  zakupy w Impel.

„Zarządzanie zakupami ułatwi, w tak dużej grupie kapitałowej, jaką jest Impel, wykorzystanie narzędzi IT. Platforma zakupowa automatyzuje, usprawnia zarządzanie, a przez to przynosi znaczne oszczędności zarówno w wymiarze finansowym, operacyjny jak i zarządczym. Wykorzystanie takich rozwiązań jak Marketplanet OnePlace pozwoli udoskonalić współpracę z dostawcami i przeniesienie ją jeszcze bardziej w obszar internetu” dodaje Piotr Matysik, prezes Marketplanet.

Grupa Impel to kilkadziesiąt spółek, które dostarczają specjalistyczne usługi dla firm m.in.– zarządzanie nieruchomościami, bezpieczeństwo, business proces outsourcing, informatyka . Konsolidacja i automatyzacja procesu zakupowego da wymierne oszczędności. „Jako nowoczesna organizacja, która w swojej branży kształtuje trendy, podążamy za najlepszymi światowymi praktykami biznesowymi i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Z jednej strony wykorzystujemy rozwiązania już dostępne na rynku, z drugiej kształtujemy własne, unikatowe oparte na doświadczeniu. Od wielu lat centralizowaliśmy zakupy widząc synergię w łączeniu wolumenów. Aktualnie przeprowadzamy analizę przedwdrożeniową dotyczącą wykorzystania platformy informatycznej przy wsparciu Marketplanet, aby jeszcze lepiej zarządzać wiedzą do usprawnienia realizowanych przez grupę zakupów”, mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Zarządu Impel.