Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, podpisało umowę o współpracy z firmą GUESS. Obsługę logistyczną nowego klienta spółka realizuje w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania. Inwestycja opiewa na około 10 milionów złotych.

GUESS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży odzieżowej. Dedykowana dla niej powierzchnia magazynowa zajmuje 20.000 m2. Arvato SCS realizuje dla GUESS usługi dla kanału B2C, co oznacza wysyłkę zamówień klientów indywidualnych do kilkudziesięciu krajów w Europie i poza nią oraz wysyłki w kanale B2B (np. zaopatrzenie marketplace-ów). W pierwszym roku współpracy Arvato SCS zatrudni około 100 osób, a w szczycie sezonu liczba ta może się nawet podwoić.

– Nowe centrum dystrybucyjne w Polsce pozwoli nam zrealizować takie cele jak dywersyfikacja, zwiększenie efektywności oraz ciągłe zapewnianie klientom GUESS bezproblemowych zakupów. Otwarcie w pełni dedykowanego Centrum Obsługi E-Commerce to efekt doskonałej współpracy ARVATO SCS i GUESS, osiągniętej pomimo wielu niewiadomych związanych z pandemią, podczas której narodził się ten projekt. Nowe polskie centrum dystrybucyjne uzupełnia cel logistyczny GUESS na rok 2021, ukierunkowany na wzmocnienie usługi omnichannel w Europie Północno-Wschodniej i zapewnienie możliwości dystrybucyjnych na kolejne lata – mówi Marcello De Melgazzi, European Logistics Director w Guess.

W centrum logistycznym świadczone są takie usługi, jak: przyjęcie dostaw, magazynowanie, komisjonowanie i pakowanie, zarządzanie zwrotami, a także usługi dodatkowe VAS dla asortymentu obejmującego odzież, torebki, obuwie oraz akcesoria. Całość operacji realizowana jest w oparciu o system informatyczny WMS SAP Arvato, specjalnie skonfigurowany na potrzeby klienta na infrastrukturze magazynowej zaprojektowanej, zakupionej oraz zainstalowanej przez Arvato Supply Chain Solutions.

– Cieszymy się, że kolejna międzynarodowa marka z branży fashion dynamicznie rozwijająca e-sprzedaż, zdecydowała się na dywersyfikację swoich operacji logistycznych i powierzenie obsługi tego wymagającego sektora naszej firmie. Rozmowy handlowe, projektowe oraz samo uruchomienie projektu były prowadzone w bardzo trudnych warunkach (pandemia), jednakże – przy zastosowaniu nowoczesnych metod komunikacji, zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim pracy profesjonalnego i doświadczonego w tego typu wdrożeniach zespołu – udało się sprawnie uruchomić operacje – tłumaczy Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.