Robot “Digit” firmy Agility Robotics jest aktualnie testowany w centrum logistycznym SPANX pod Atlantą. Zaprojektowany do pracy przy kompletacji towarów robot podnosi bezpieczeństwo pracy i odciąża pracowników.

GXO Logistics operator logistyki kontraktowej, ogłosił dzisiaj, że realizuje pilotażowy projekt z udziałem robota humanoidalnego “Digit” firmy Agility Robotics. Testy prowadzone są w centrum logistycznych SPANX, globalnej marki odzieży damskiej, zlokalizowanym we Flowery Branch w stanie Georgia, gdzie GXO zarządza operacjami magazynowymi obsługując zamówienia dla klientów bezpośrednich i sklepów.

„Cieszymy się z możliwości udziału w pionierskim projekcie Agility Robotics, który stanowi ewolucję w technologii operacji magazynowych”, powiedział Adrian Stoch, dyrektor ds. automatyzacji w GXO. „Jako lider w branży innowacji, GXO współpracuje z globalnymi firmami technologicznymi w celu opracowania i wdrożenia rozwiązań, które pomogą naszym klientom zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność, produktywność i zaangażowanie pracowników w operacjach łańcucha dostaw”.

“Digit” przy wzroście 1,80 m i wadze 63,5kg może podnieść nawet do 23 kg. Został zaprojektowany do pracy z ludźmi i może w łatwy sposób zostać dostosowany do obsługi różnych zadań magazynowych dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Jonathan Hurst, współzałożyciel i dyrektor ds. robotów w Agility Robotics, powiedział: „Roboty wielofunkcyjne, które mogą współpracować z ludźmi, będą integralną częścią naszej przyszłości i cieszymy się, że możemy wspólnie z GXO pracować and rozwojem technologii do wykorzystania w branży łańcucha dostaw. Co ważne, nie ma potrzeby przeprojektowywania magazynu ani instalowania dodatkowej infrastruktury poza tą, która została już zaprojektowana z myślą o pracy ludzi”.

Agility Robotics i GXO uczą “Digit” wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak przenoszenie pojemników z autonomicznych robotów mobilnych (AMR) i umieszczanie ich na przenośnikach. Jego praca podnosi bezpieczeństwo pracy i odciążą pracowników, którzy mogą rozwijać się na stanowiskach logistycznych o większej wartości dodanej. GXO przeprowadziło ostatnio badanie, które potwierdza większe zaangażowania i satysfakcję pracowników zatrudnionych w magazynach wykorzystujących nowe technologie. Jeśli początkowa faza projektu okaże się sukcesem, będzie to początek szerszego wykorzystania “Digit” w 2024 roku.