Nowe centrum logistyczne o powierzchni 600 tys. m2 ma zostać otwarte w centralnie położonej miejscowości Heerlen w Holandii w 2024 roku. Centrum dystrybucyjne zbudowane zgodnie z normami BREEAM „Very Good” zapewnia odnawialne źródło energii elektrycznej dzięki panelom słonecznym.

GXO Logistics, Inc., największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj zawarcie partnerstwa z firmą JD Sports, które obejmuje uruchomienie w 2024 roku centrum logistycznego do obsługi omnichannel rynków europejskich. JD Sports to wiodący globalny sprzedawca detaliczny marek sportowych, modowych i outdoorowych.

„Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z JD Sports na Holandię, ponieważ dotychczas obsługiwaliśmy markę JD Sports’ Go Outdoors w Wielkiej Brytanii”, powiedział Richard Cawston, Prezes GXO na Europę. „Umowa zawarta z jednym z wiodących światowych detalistów wzmacnia naszą pozycję wyjątkowego operatora logistyki omnichannel. Z wielką radością będziemy wspierać JD Sports naszym ogromnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie innowacyjnych technologicznych oraz zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych dla e-commerce, aby zapewnić jego klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe.”

GXO będzie prowadzić obsługę zamówień w nowym centrum logistycznym o powierzchni 600 tys. m2 w centralnie położonej miejscowości Heerlen w Holandii. Oczekuje się, że po osiągnięciu pełnej operacyjności obiekt stworzy ponad 1,500 nowych miejsc pracy w regionie. Heerlen jest bramą do rynków europejskich, a tamtejszy obiekt dystrybucyjny będzie pełnił rolę centralnego węzła logistycznego dla operacji JD Sports w Europie, gdzie firma posiada 3300 sklepów w 32 krajach. Centrum będzie wyposażone w najnowszą technologię i rozwiązania automatyzacji z możliwością przyszłej rozbudowy.

Centrum dystrybucyjne zostało zbudowane zgodnie ze standardami BREEAM „Very Good”, w tym z optymalnym oświetleniem i panelami słonecznymi zainstalowanymi na dachu, które dostarczają odnawialną energię elektryczną zarówno do centrum dystrybucyjnego, jak i do 2 tys. gospodarstw domowych.