Brytyjski Hamleys – jedna z największych na świecie sieci sklepów z zabawkami – zdecydował o otwarciu swojego pierwszego salonu w Polsce.  Na jego lokalizację wybrał Galerię Północną – pierwsze od dziesięciu lat nowe centrum handlowe w Warszawie. Hamleys wynajął w Galerii Północnej 1600 mkw. powierzchni. Tak duży sklep pozwoli na zaprezentowanie szerokiej gamy produktów własnych i międzynarodowych oraz bogatej oferty rozrywkowej i edukacyjnej. Wyróżnikiem marki są wyjątkowe aranżacje sklepów i bogaty program eventów, które „ożywiając” świat zabawek pozwalają na niezapomniane przeżycia.

Hamleys posiada dziś ponad 70 sklepów na całym świecie, w tym w Dublinie, Dubaju, Ammanie, Glasgow, Bombaju, Madrasie i Rijadzie. Najsłynniejszy sklep Hamleys znajduje się przy Regent Street w Londynie. Jest prawdziwą ikoną miasta i jedną z głównych atrakcji turystycznych stolicy Wielkiej Brytanii.  Rocznie odwiedza go ponad 5 milionów ludzi. Jako jeden z najstarszych (historia marki sięga 1760 roku) i największych sklepów z zabawkami na świecie (powierzchnia ok. 5 000 mkw.) stawia sobie za cel bycie nie tylko dostawcą zabawek, ale także wyjątkowych wrażeń dla całej rodziny.

Strategia firmy zakłada dynamiczny rozwój sieci sklepów na całym świecie. Do końca 2018 r. ich liczba ma wzrosnąć do 150. 5 maja 2016 r. Hamleys World o powierzchni 6 tys. Mkw. został otwarty w Pradze i przyjęty z wielkim entuzjazmem. Do dziś odwiedziło go ponad 3 mln. ludzi. Polska jest kolejnym punktem rozwoju marki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Białołęcki salon będzie drugim największym sklepem Hamleys w tym regionie.

– Zależy nam by to pierwsze nowoczesne centrum w tej części Warszawy było naprawdę wyjątkowe. Dużo energii poświęcamy by zaprosić do nas unikatowych i ciekawych najemców. Już niebawem to właśnie mieszkańcy Białołęki będą mieli najbliżej do świata rozrywki i dobrej zabawy oferowanego przez Hamleys – podkreśla Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Polski Hamleys, analogicznie jak w innych krajach będzie zarządzany przez partnera franczyzowego – czeską firmę Inexad.