Z początkiem czerwca do grona klientów Havas PR Warsaw dołączył nowy klient – najpopularniejszy serwis internetowy wspierający Polaków w kupnie, sprzedaży i najmie nieruchomości – Otodom – którego właścicielem jest Grupa OLX. Klienta pozyskano w drodze przetargu.

W ramach współpracy agencja będzie odpowiadała za kompleksowe wsparcie obsługi biura prasowego Otodom. Ponadto zakres działań obejmuje realizację projektów specjalnych z obszaru pozycjonowania ekspertów, niestandardowej współpracy mediowej oraz projektów skierowanych do liderów nieruchomości oraz lokalnych społeczności.

– Obecnie jesteśmy świadkami dynamicznych zmian zachodzących na rynku nieruchomości. Zmieniają się preferencje mieszkaniowe Polaków, trendy cenowe czy rynek najmu. Otodom staje się w tej specyficznej sytuacji przewodnikiem po rynku, który łączy dwa segmenty klientów – osoby, które oferują nieruchomości na sprzedaż lub wynajem, z tymi, którzy ich poszukują. Dlatego cieszymy się, że właśnie w takim momencie rozpoczynamy współpracę i będziemy mogli być partnerem dla marki wiodącej na tym rynku – mówi Tomasz Lis Managing Director w Havas PR Warsaw.

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości: w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. Według niezależnego badania Gemius PBI, w pierwszym miesiącu 2021 roku Otodom odwiedziło 4,55 mln realnych użytkowników, o 650 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Daje to pierwsze miejsce wśród platform specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Otodom powstał w 2006 roku jest częścią Grupy OLX, która prowadzi m. in. popularne serwisy OLX, Otomoto i Fixly.