HelloIT to platforma typu marketplace skierowana do klientów biznesowych. Ułatwia oraz optymalizuje zakupy dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Platforma HelloIT to platforma zakupowa oparta na modelu B2B oferująca bogate portfolio produktów IT oraz wyposażenia biura. Skierowana jest zarówno do Klientów biznesowych jak i instytucjonalnych. Zapewnia natychmiastowy dostęp do informacji o cenach, dostępności i parametrach tysięcy produktów biurowych oraz IT.

Funkcjonalności dotąd dostępne na różnych platformach zostały zintegrowane w jednym miejscu – mówi Marcin Sowiński Dyrektor Biznesowy HelloIT. – Platforma HelloIT to z jednej strony szeroka oferta dostawców  oraz możliwość wielopoziomowego porównywania warunków handlowych  – ceny, czasu dostawy, płatności – z drugiej strony, jest to narzędzie do zarządzania zakupami do firmy oraz weryfikacja kontrahentów – dodaje Marcin Sowiński.

Aktualna funkcjonalność platformy pozwala użytkownikom na zaawansowane wyszukiwanie ofert, nie tylko po cenie ale również po czasie dostawy. W wynikach wyszukiwania można również znaleźć informacje o dokładnej dostępności oferowanego na platformie HelloIT asortymentu. HelloIT to nie tylko sprzęt komputerowy dla firm, to również pozostałe elementy wyposażenia takie jak kopiarki, meble biurowe oraz pełna gama materiałów biurowych. Nowością jest też możliwość  wyboru usług związanych z prowadzeniem firmy jak np. wynajem sprzętu.

HelloIT pozwala na maksymalne zredukowanie czasu procesu zakupowego i optymalizację wydatków, gromadząc wszystkie produkty i funkcjonalności w jednym miejscu. Platforma oferuje dostęp do różnorodnych funkcjonalności, usprawniających dokonywanie zakupów. Możliwość śledzenia stanu i historii realizowanych zamówień, prosty system zamawiania i różne modele płatności to tylko niektóre z nich.

Porównywanie cen

HelloIT to platforma internetowa łącząca najlepsze funkcje „porównywarek” cenowych i e-sklepów. W jednym miejscu porównasz ceny tysięcy ofert wielu dostawców i producentów z możliwością ich bezpośredniego zamówienia! Informacje produktowe, ceny oraz stany magazynowe są codziennie aktualizowane tak, aby bez trudu znaleźć idealny asortyment w najlepszej cenie.

Płatności i finansowanie

HelloIT zapewnia różne modele finansowania ich zamówień. Oferuje możliwość dokonania szybkiej płatności dzięki systemowi firmy e-card, lidera płatności „pay by link”.  Dostępna jest także możliwość płatności standardowym  przelewem. Już wkrótce udostępniona zostanie bardzo dogodna forma finansowania zakupów poprzez leasing. Kolejnym krokiem rozszerzenia możliwości finansowania zakupów będzie płatność odroczona.

W ramach rozwoju, kolejnymi funkcjonalnościami wdrażanymi na platformie będzie możliwość organizacji przeprowadzania pełnych postępowań przetargowych.

Jak korzystać z HelloIT?

Zakupy w HelloIT wymagają rejestracji na etapie realizacji zakupów. Rejestracja w systemie jest możliwa poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza. Po zakończeniu procesu rejestracyjnego, do zarejestrowanych Użytkowników przesyłane jest powiadomienie o zakończeniu procesu rejestracyjnego oraz indywidualny login i hasło na podany przy rejestracji adres mailowy. Rejestracja do systemu jest darmowa.