Wrocławska firma IT, Hicron, dołączyła do prestiżowego grona Polskich Czempionów. To wyróżnienie jest przyznawane firmom o zasięgu globalnym, wywodzącym się z Wrocławia i okolic. Dla Hicron to wyraz uznania dotychczasowych osiągnięć, zaś dla klientów firmy – potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług.

Pomysłodawcą „Polskich Czempionów” jest Miasto Wrocław, zaś koordynatorem – Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). Program wystartował w 2011 roku; latem podjęto decyzję o przedłużeniu pilotażu na kolejne trzy lata oraz o akcesie nowych firm. Wśród nich znalazł się także Hicron, dostawca rozwiązań IT, w tym systemów klasy ERP.

Udział w programie to dla nas ogromne wyróżnienie. Hicron ma rodowód wrocławski, lecz działamy globalnie, tworząc spółki np. w krajach skandynawskich i Szwajcarii. Współpracujemy z klientami z całego świata, więc tytuł Czempiona jest dla nas potwierdzeniem dobrze obranej drogi biznesowej, a także szansą na dalszy rozwój – mówi Remigiusz Efinowicz, Managing Partner w firmie Hicron.

Polski Czempion oferuje silne wsparcie nie tylko wrocławskim firmom. W 2012 roku program został pod patronatem PwC i PAIiIZ rozszerzony na inne miasta. Deklarację przystąpienia podpisali przedstawiciele sześciu województw oraz sześciu miast, w tym Poznania, Gdańska, Katowic oraz Szczecina.