„Na raty” można obecnie kupić już niemal wszystko – zaczynając od wyposażenia domu, a kończąc na odzieży. Zakupy na raty przez Internet dostępne są od kilku lat, w tym w IAI-Shop.com. Do tej pory, aby uruchomić raty w sklepie internetowym, sprzedawca musiał wybrać bank, założyć w nim konto, podpisać umowę wcześniej negocjując atrakcyjne warunki, by na koniec uruchomić proces płatności ratami. Teraz, wystarczy że sklep internetowy jest obsługiwany przez IAI, aby mBank Raty był od razu włączony. Cały proces płatności obsługuje IAI wspólnie z mBank. Dzięki temu konsumenci mogą efektywnie i bezpośrednio finansować zakupy ratalne, a sprzedawca posiada zwiększoną liczbę zamówień w e-sklepie przy braku jakiejkolwiek prowizji, którą ponosi przy innych formach płatności.

W odróżnieniu od innych ofert ratalnych, produkt mBank Raty nie tylko nie wymaga od właściciela sklepu dokonywania żadnych formalności, ale gwarantuje też znacznie skuteczniejszy proces realizacji zamówienia. Dzieje się tak, ponieważ w płatnościach obsługiwanych bezpośrednio przez IAI-Shop.com, klient sklepu jest przenoszony od razu na stronę banku. Dzięki temu nie odwiedza dodatkowych stron, gdzie musi akceptować dodatkowe regulaminy, zakładać konta itd., co może go zniecierpliwić i spowodować, że porzuci koszyk.

Co więcej, dzięki integracji każdy konsument może dokonać płatności ratalnej bezpośrednio przy składaniu zamówienia. Cały proces odbywa się elektronicznie i podobnie, jak przypadku sprzedawcy,  bez podpisywania żadnych dodatkowych umów z bankiem. Możliwość prostych i szybkich zakupów ratalnych w e-sklepie stanowi więc dodatkowy atut w walce o klienta. Po akceptacji wniosku, informacja o jego przyznaniu jest automatycznie przenoszona do systemu kontroli procesu logistycznego wbudowanego w IAI-Shop.com i zamówienie oznaczone jest jako opłacone. Sklep otrzymuje też natychmiast dostępne do wypłaty pieniądze, w pełnej kwocie wartości zamówienia.