Fotel RM58 projektu Romana Modzelewskiego stanowi najlepszy dowód na to, że świetny design doskonale przechodzi próbę czasu. Przez kilkadziesiąt lat nieco zapomniany, dziś jest szeroko dostępny dzięki aktywności pasjonatów dobrego wzornictwa. Teraz też można nabyć miniaturkę kultowego mebla, a przy okazji zdobyć zniżki w showroomie marki Vzór w Domotece, która jest partnerem inicjatywy. Prezentujemy szczegóły akcji dla miłośników wysmakowanego designu o polskim rodowodzie!

W trudnym okresie pandemii liczą się kreatywne projekty – także w obszarze urządzania wnętrz, z uwagi na ograniczenia w sprzedaży stacjonarnej. Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka cały czas wspiera swoich najemców, w tym markę Vzór, która odpowiada za produkcję fotela RM58. Ten wszechstronny mebel zjawiskowo wypada w aranżacjach o różnych stylistykach. Z kolei jego wersja mini stanie się ciekawą dekoracją, podkreślającą umiłowanie dobrego wzornictwa.

Kultowy projekt odkrywany na nowo
Za projektem ikonicznego już fotela RM58 stoi Roman Modzelewski, wybitny i wszechstronny designer oraz pedagog przez dekady związany z łódzką ASP. Mebel powstał w 1958 roku (stąd 58 w nazwie) i został wyprodukowany w liczbie zaledwie kilkudziesięciu sztuk. Fotelem RM58 zachwycał się sam Le Corbusier. A na czym polega wyjątkowość projektu? Przede wszystkim stanowi on jeden z pierwszych w Polsce przykładów wykorzystania nowego tworzywa – laminatu poliestrowo-szklanego. Wyróżnia się też organiczna forma siedziska stanowiąca jednolitą bryłę, która w latach 50. nie miała precedensu. Niestety okres PRL nie był łaskawy dla fotela RM58, który nie trafił do masowej produkcji. Przez lata był zresztą znany wyłącznie osobom specjalizującym się w historii designu. Na szczęście XXI wiek przyniósł ponowne odkrycie niezwykłego projektu. Jakub Sobiepanek założył markę Vzór, która zajęła się produkcją fotela RM58. W rezultacie od czerwca 2012 roku jest on oferowany w sprzedaży i dostępny dla klientów. Można go np. nabyć w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka w Warszawie, przy ul. Malborskiej 41.

RM58 Classic w wersji mini
Marka Vzór uruchomiła akcję przedsprzedaży miniaturek fotela RM58. Chodzi o jego najbardziej znaną wersję Classic, czyli w połyskującej czerwieni. Fotel mini oferowany jest w skali 1:7 (wysokość 10 cm, szerokość i głębokość 9 cm). W ramach inicjatywy powstanie maksymalnie 300 miniaturek wykonanych techniką frezowania pianki, a następnie ręcznie lakierowanych. Partnerem projektu jest Domoteka, gdzie znajduje się showroom marki Vzór.

Jak wziąć udział w akcji?
Przebieg akcji, która ruszyła 30 kwietnia 2020 roku, jest bardzo prosty. Zapisy przyjmowane są pod adresem [email protected]. Zainteresowani zakupem miniaturki wysyłają mail pod wskazany adres, a w odpowiedzi otrzymują pakiet informacyjny, regulamin oraz fakturę pro forma. Koszt fotela mini RM58 wynosi 298 zł brutto. Na zapisy oraz wpłaty przewidziane są 3 tygodnie. Następnie ruszy produkcja miniaturek. Planowany czas dostawy to 6 tygodni.

Na zainteresowanych mini ikonami designu czekają dodatkowe gratyfikacje. Każda osoba, która kupi miniaturkę, zyska zniżki w showroomie Vzór: w wysokości 15% na okres do 31.07.2020 oraz 10% w dniach 1.08-31.12.2020. Do uzyskania rabatu wystarczy powołanie się na zakup miniaturki (podanie numeru rezerwacji lub opłaconej faktury). Gorąco zachęcamy do zakupów!

Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany wyposażeniu wnętrz. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem DOMOTEKI jest fundusz Pradera European Retail Parks – wiodący na rynku specjalistycznym fundusz i zarządzający aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie i Azji. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,1 miliarda euro zawiera ponad 51 centra i parki handlowe w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji i Chinach, posiadających łącznie ponad 2300 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland.