BPSC wprowadza do oferty rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom sektora MŚP. Jest nim flagowy system ERP polskiego dostawcy, Impuls EVO, oferowany w nowym modelu wdrożeniowym stworzonym z myślą o potrzebach i możliwościach mniejszych organizacji.

Impuls EVO w modelu Start opracowany został z myślą o ułatwieniu firmom segmentu MŚP pokonania bariery dostępu do zaawansowanych technologii klasy ERP. Jego istotą jest takie zestawienie funkcjonalności, które optymalizuje i upraszcza proces wdrożenia. Oprogramowanie w modelu Start może być, wraz z rozwijaniem prowadzonego biznesu, sukcesywnie rozbudowywane o nowe obszary, aż do poziomu satysfakcjonującego duże przedsiębiorstwo. Impuls EVO Start to zupełnie nowy model długofalowej współpracy z klientem w zakresie oferowania oprogramowania kompleksowo wspierającego zarządzanie.

– Do tej pory firma decydując się na wybór prostego, taniego systemu ERP, była skazana prędzej czy później na skomplikowany proces wymiany, szkoleń i wdrożenia nowej aplikacji. Decyzja o pozyskaniu systemu Impuls EVO w modelu Start oznacza, że firma przechodzi przez proces wyboru tylko raz. Gdy „biznesowo” urośnie system można na bieżąco dostosowywać do nowych potrzeb, a dodawanie kolejnych funkcjonalności będzie praktycznie nieodczuwalne dla funkcjonowania organizacji, pomijając oczywiście korzyści związane z jego rozwojem – tłumaczy Arkadiusz Bała, Dyrektor Koordynator w BPSC SA

Impuls EVO w modelu Start od samego początku zapewnia dostęp do podstawowego zestawu wszystkich funkcjonalności. To jego ogromna zaleta. Dalsze rozwijanie oprogramowania realizowane jest bowiem w ramach tego samego środowiska. Dotyczy to zarówno rozwiązania instalowanego lokalnie jak i systemu oferowanego w chmurze prywatnej. Klientom nie grozi więc żadna rewolucja, zarówno przy rozbudowie, przenoszeniu czy uruchamianiu kolejnych funkcji oprogramowania.

– Tradycyjny podział rynku na firmy duże, małe i średnie, różniące się od siebie liczbą pracowników, jest dziś anachroniczny. Firmy z sektora MŚP to często przedsiębiorstwa osiągające obroty na poziomie dużych firm i realizujące podobne jak one procesy biznesowe. Impuls EVO w modelu Start kierujemy więc do każdej firmy, która potrzebuje czegoś więcej niż systemu pudełkowego niezależnie od sposobu dostępu (w ramach własnej infrastruktury lub w chmurze) – mówi Piotr Kasak, Wiceprezes Zarządu BPSC SA

Specjaliści BPSC opracowali dedykowaną metodykę wdrożenia stawiając sobie za cel jak najszybsze produkcyjne uruchomienie podstawowych procesów biznesowych w firmie. Uwzględniono w niej elementy tzw. „zwinnych” metod zarządzania projektami ograniczając procedury i dokumentowanie na rzecz jak najszybszego praktycznego sprawdzenia przez użytkowników funkcjonalności systemu w ich otoczeniu biznesowym.