InPost uruchomi kolejne centrum logistyczne w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowe pod Szczecinem. Będzie to kolejny hub InPostu, który obsługuje ponad 13.000 Paczkomatów w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o własną infrastrukturę logistyczną i gwarantuje dostawy w terminach D+1.

– Mamy najnowocześniejszą i największą bazę logistyczną w Polsce, która obsługuje największą w Europie sieć Paczkomatów. Także w tym roku kontynuujemy inwestycje w nowe centra logistyczne i dynamicznie powiększamy nasz zasięg geograficzny. Ale to tylko część naszych działań – w Krakowie z początkiem lipca odebraliśmy nowoczesną fabrykę Paczkomatów, rozwijamy program „Green City” we współpracy z polskimi miastami i inwestujemy w ekologię: elektryczną flotę samochodów oraz autonomiczne maszyny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Rozbudowujemy też sieć w Europie – sfinalizowaliśmy przejęcie francuskiego Mondial Relay, który posiada 15.800 punktów PUDO we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim. To pokazuje skalę naszego rozwoju – nieporównywalną do żadnego gracza w Polsce i Europie. Do tego dochodzą inwestycje w technologię – aplikacja ‘Inpost Mobile’ bije rekordy popularności i korzysta z niej blisko 7 mln użytkowników, a niedawno ruszyły testy naszej platformy zakupowej e-grocery InPost Fresh. Liczymy na duży sukces tego przedsięwzięcia – biorąc pod uwagę ambitny plan wdrażania Lodówkomatów InPost, które działają już w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Park przemysłowy w Goleniowie położony jest na terenie o unikalnym potencjale rozwojowym, w szybko rozwijającej się specjalnej strefie ekonomicznej oraz z dostępnością wysoko wykształconej kadry. Pracownicy parku mogą korzystać z pobliskiego dworca autobusowego, łatwego dojazdu samochodem do miejsca pracy oraz dworca kolejowego, do którego można dostać się w 10 minut.

– Region z bliskim połączeniem do granicy niemieckiej i Skandynawii oferuje nie tylko doskonałą strategiczną lokalizację dla biznesu. Cały obszar Szczecina jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym z 25 uczelniami wyższymi, kształcącymi 45 000 studentów. Miasto jest znaczącym europejskim węzłem logistycznym, połączonym bezpośrednio z polską i niemiecką infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi, jednym w Szczecinie i dwoma w Berlinie, dostępnymi w zasięgu 1,5-2 godzin jazdy samochodem. Port morski Szczecin-Świnoujście jest jednym z największych portów morskich Morza Bałtyckiego, oferującym doskonałe usługi w zakresie międzynarodowych przewozów towarowych oraz połączenie z drogą ekspresową S3 Szczecin – Legnica, prowadzącą do największych miast zachodniej, centralnej i południowej Polski. Oznacza to, że spełnia on niemal wszystkie potrzeby firm, które poszukują kompleksowych rozwiązań dla swojej działalności – komentuje Michał Białas, Country Head w Accolade Poland.

– Jesteśmy jednym z największych inwestorów w zakresie nowoczesnej infrastruktury dla biznesu w regionie szczecińskim, który na przestrzeni ostatnich pięciu lat zainwestował tu blisko 190 milionów euro. Dzięki naszym inwestycjom w inteligentne i przyjazne środowisku budynki przemysłowe sprowadziliśmy do regionu wiele światowej klasy marek i wspólnie z nimi przyczyniliśmy się do stworzenia 4 000 nowych miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Naszym celem jest bycie odpowiedzialnym członkiem społeczności i zamierzamy wspierać rozwój w kierunku nowoczesności i zrównoważonego rozwoju w regionie Szczecina – powiedział Milan Kratina, Prezes Zarządu Accolade.