Spółki należące do Grupy OEX, dostawcy usług biznesowych, zdobyły kontrakt na budowę platformy internetowej oraz obsługę programu lojalnościowego ING Banku Śląskiego. Usługa obejmuje całość działań związanych z bieżącym funkcjonowaniem serwisu oraz jego dalszym rozwojem.

Bankujesz–zyskujesz to nowa odsłona istniejącego od 2008 roku programu lojalnościowego skierowanego do klientów ING Banku Śląskiego, poprzednio funkcjonującego pod nazwą bankujesz–kupujesz. Po kilku latach bank zdecydował się odświeżyć formułę programu.

Opracowanie koncepcji nowej odsłony serwisu oraz projekt funkcjonalny i graficzny front endu zrealizowała agencja Ideacto, która zajmuje się także obsługą marketingową platformy. Za wdrożenie projektu odpowiadała spółka Divante. W jej gestii znajduje się także hosting platformy.

Za bieżącą obsługę operacyjną programu bankujesz-zyskujesz odpowiada dział non-core logistics Grupy OEX, który zajął się doborem oferowanych za pomocą platformy produktów oraz tworzeniem ich opisów i zdjęć. W jego gestii znalazła się również integracja płatności oraz logistyka, czyli magazynowanie i wysyłka zamówionych przez klientów towarów. Za pośrednictwem Grupy OEX każdego miesiąca do użytkowników programu bankujesz-zyskujesz trafia kilka tysięcy przesyłek.

Działania Grupy OEX były na bieżąco aktywnie wspierane przez zespół ING Banku Śląskiego, który odpowiada za program bankujesz-zyskujesz. Obecnie spółki pracują nad utrzymaniem oraz rozwojem platformy.