Grupa Ingenico została wybrana przez Elavon na dostawcę szerokiej gamy terminali nowej generacji opartych na bezpiecznej platformie Telium Tetra.

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już ponad 180 tys. terminali płatniczych w całej Polsce. Do końca 2018 roku urządzenia udostępnione w ramach PPB zrealizowały ponad 30 mln transakcji na łączną kwotę 1,6 mld zł. Uczestnikami programu są wydawcy kart płatniczych, agenci rozliczeniowi oraz organizacje płatnicze. Współpraca z Ingenico umożliwi klientom Elavon skorzystanie z lepszej szybkości połączeń, doświadczenia konsumenckiego i funkcjonalności oferowanych przez Telium Tetra.

Grupa Ingenico dostarczy Elavon trzy rodzaje terminali przenośnych: MOVE/5000 z ekranem dotykowym, stacjonarnych DESK/5000 oraz przeznaczonych do dużych sieci handlowych LANE/3000. Urządzenia posiadają duże kolorowe wyświetlacze oraz intuicyjny interfejs, który poprawia wygodę zarówno obsługujących terminal, jak płacących kartą lub smartfonem.

Terminale zapewniają wiele opcji szybkiego połączenia, w tym 3G / 4G, Bluetooth i Wi-Fi. Modele z serii Move wyróżnia również duża mobilność, dzięki czemu terminale sprawdzają się zarówno w punktach handlowych, jak i w lokalach gastronomicznych. Nad transakcjami czuwa bezpieczny system operacjny Ingenico Tetra oraz aplikacja płatnicza Elavon spełniająca najwyższe standarry bezpieczeństwa PCI-PTS 5.x. Dzięki powyższym rozwiązaniom przedsiębiorcy mogą zyskać długoterminową kompatybilność bezpieczeństwa dokonywanych płatności oraz spokój, że ich systemy chronione są przed cyberatakami wymierzonymi w oprogramowanie punktów sprzedaży.

„Ingenico TETRA to najnowocześniejsza rodzina terminali płatniczych i wybór dokonany przez tak wymagającego klienta jakim jest Elavon jest tego potwierdzeniem. Mamy nadzieję iż nowe terminale z dotykowanymi ekranami oraz znacznie szybszą łącznością 3G znajdą uznanie przedsiębiorcówi”, powiedział Piotr Waś, Dyrektor Zadzącający Ingenico na Europę Wschodnią

„Elavon od wielu lat jest liderem przetwarzania płatności a Ingenico Group jest naszym wieloletnim partnerem. Naszym wspólnym celem jest dostarczenie najwyższej jakości urządzeń sprawiających, że płatności stają się szybsze, bezpieczniejsze i dają możliwość wykorzystania szeregu usług dodatkowych wspierających przedsiębiorców.”, powiedział Rafał Gołębiewski, Country Manager na Polskę w Elavon