Ingenico, marka Worldline, wprowadza terminale Self-Modular – pierwsze na świecie innowacyjne produkty modułowe dla bezobsługowych terminali posiadające certyfikat PCI PTS v6. Najnowsze rozwiązanie poszerza portfolio Ingenico Self Series o kompleksowe produkty dla wielu branż, takich jak vending, ładowanie pojazdów elektrycznych, transport, parkowanie czy punkty sprzedaży biletów. Self-Modular wykorzystywać można zarówno w warunkach sklepowych, jak i na zewnątrz.

W ostatnich latach rynek płatności samoobsługowych odnotował olbrzymi wzrost. Tendencja ta była wyraźnie widoczna w okresie pandemii, gdy pojawiły się nowe sposoby wykorzystywania znanych już rozwiązań. W związku z tym wzrosło także zapotrzebowanie użytkowników na wydajność, wygodę, szybkość czy bezpieczeństwo. Sprawne przyjęcie płatności zbliżeniowych, w połączeniu ze wzrostem dozwolonych limitów transakcji, przyniosły na całym świecie większą elastyczność oraz nowe możliwości rozwoju sektora.

Nowa linia produktowa Self-Modular POS firmy Ingenico to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na konfigurację dwóch (a nie jak dotąd trzech) modułów o wysokiej wytrzymałości. Zaprojektowane zostało tak, aby wytrzymać trudne warunki pracy na zewnątrz, jak również intensywne użytkowanie. Zaimplementowane i opatentowane innowacje w nowych produktach ułatwiają także integratorom wdrożenia oraz poprawiają ergonomię użytkowania. Terminale Self/8000 (EPP i bezstykowy) oraz Self/7000 (inteligentny hybrydowy czytnik stykowy) dołączają do Self Series, obejmującej urządzenia all-in-one (Self/2000, Self/4000 i Self/5000), które firma z powodzeniem wprowadziła na rynek w zeszłym roku.

Self-Modular oparty jest na systemie TETRA OS i korzysta z tego samego środowiska, co inne produkty z serii Self Series. Dzięki swojej kompaktowości i elastycznej konfiguracji dwóch modułów może być łatwo zintegrowany z każdym istniejącym punktem sprzedaży. Dzięki temu integratorzy i klienci korzystający z tych urządzeń zyskują kompleksowe, wszechstronne rozwiązania do optymalnego wyposażenia ich stanowisk, niezależnie od konfiguracji i lokalizacji.

– Seria Self obejmuje nowoczesne urządzenia bezobsługowe, a także bezkonkurencyjny pakiet usług płatniczych i biznesowych. Jest to wyjątkowa oferta na tle dynamicznie rozwijającego się rynku, ponieważ uwzględnia w zasadzie wszystkie przypadki zastosowania go w samoobsłudze. Dzięki certyfikacji PCI PTSv6 oraz skalowalnej architekturze ta seria produktowa ma przed sobą wielki potencjał rozwoju w przyszłości – mówi Vincent Bernard, Head of Self-Service Products w Terminal Solutions & Services (TSS) Ingenico, marka Worldline.

Również Michel Léger, EVP Solutions and Innovation potwierdza znaczenie urządzeń bezobsługowych wśród dzisiejszych trendów rynkowych: – Kolejnym krokiem będzie ułatwienie wdrożenia i zdalnego zarządzania bezobsługowymi terminalami płatniczymi we wszystkich krajach, w których integratorzy chcą wdrożyć swoje niewielkie sklepiki. Właśnie dlatego seria Self jest wyjściowo kompatybilna z naszym innowacyjnym rozwiązaniem PPaaS (Payments Platform as a Service), które ma za zadanie wspierać rozwój rynku samoobsługowego i skalować go w jak najprostszy, ale i jak najbardziej efektywny sposób.