Na nowojorskich Targach Narodowej Federacji Handlowców firma zaprezentowała terminale POS akceptujące płatności w oficjalnej kanadyjskiej cyfrowej walucie MintChip.

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie rynku światowego elektronicznym pieniądzem Ingenico wprowadzi terminale POS akceptujące transakcje walutą cyfrową. Rewolucyjny dla handlu projekt realizowany jest we współpracy z Królewską Mennicą Kanadyjską.

Wirtualna waluta MintChip to bezpieczny protokół służący do przeprowadzania cyfrowych transakcji bezgotówkowych. Jednostki MintChip są wymienialne na wszystkie uznane waluty narodowe. Transakcje przeprowadzane w tej cyfrowej walucie są natychmiastowe, proste w obsłudze i konkurencyjne pod względem kosztów zarówno dla handlowców jak i ich klientów.

 Podczas nowojorskich targów Królewska Mennica Kanadyjska zaprezentowała swoje działania w ramach cyfrowej platformy MintChip. Pokazano w jaki sposób handlowcy będą mogli realizować transakcje w wirtualnej walucie za pomocą terminali płatniczych Ingenico. Rozpoczęta współpraca opiera się na zaangażowaniu, jakie Ingenico wykazuje w dostarczaniu handlowcom rozwiązań w dziedzinie sprzedaży wielkokanałowej, dzięki którym detaliczne transakcje mobilne mogą być finalizowane wygodnie, bezpiecznie i tanio.