Carsharing elektryczny innogy go! to jedna z najpopularniejszych usług wynajmu samochodów w stolicy. Użytkownicy do tej pory wypożyczając samochód za pomocą aplikacji rozliczali się z przejechanych minut. Teraz do dyspozycji będą mieli dodatkowe opcje rozliczeń. innogy go! wprowadza do aplikacji aż trzy dodatkowe metody płatności: subskrypcje, vouchery oraz pakiety minutowe. Nowa oferta przekłada się nie tylko na elastyczne podejście do regulowania rachunku, ale przede wszystkim na korzyści finansowe dla użytkownika: za przejazdy BMW i3 możemy zapłacić nawet o 67% mniej! Co ciekawe, część ofert można łączyć, co w rezultacie może dodatkowo obniżyć rachunek za przejazd.

– Elastyczne formy rozliczeń bezpośrednio wpływają na obniżenie ceny za minutę i wiążą się ze znacznymi oszczędnościami dla użytkowników. Nasza rewolucyjna oferta to kolejny krok w celu zwiększania grona użytkowników carsharingu. Przy takim rozwiązaniu, jakie mamy do zaoferowania, posiadanie własnego samochodu w mieście staje się coraz mniej opłacalne. W jednej z naszych subskrypcji użytkownik za jazdę o wartości 20 zł zapłaci realnie jedynie 6,63 zł. Ważna jest nie tylko optymalizacja ekonomiczna, ale przede wszystkim – pozytywne oddziaływanie na rozwój usług współdzielonych i polepszanie warunków życia – mówi Andrzej Popławski Head of e-mobility w innogy Polska.

Dla zorganizowanych: pakiety minutowe
Osoby, które są w stanie przewidzieć na jak długo będą potrzebować samochodu innogy go! mogą korzystać z pakietów minutowych. W chwili rezerwacji pojazdu, użytkownik z góry wybiera i płaci za pakiet czasowy. Do dyspozycji ma aż trzy opcje. BMW i3 może wynająć na 30 min za 29,99 zł (0,99 zł/min), 75 min za 59,99 zł (0,79 zł/min) oraz 300 min za 99,99 zł (0,33 zł/min). Rozliczenie następuje dopiero po zakończeniu najmu samochodu. Z tego względu, jeśli przekroczy się czas wybranego pakietu, za dodatkowo wykorzystane minuty trzeba zapłacić zgodnie ze stawką innogy go!, a więc 1,19 zł/min.

Trzy sposoby na subskrypcję
Subskrypcje to oferta stworzona dla osób, które chcą korzystać z carsharingu nie tylko okazjonalnie. Użytkownik, który zdecyduje się na ten model ma do wyboru trzy możliwości. Subskrypcja odnawia się automatycznie, ale można z niej zrezygnować w każdym momencie i kwota nie będzie naliczana od nowego okresu rozliczeniowego.

W nowej ofercie znajdziemy:
1. subskrypcję na 30 dni w cenie 199 zł, w której codziennie mamy do wykorzystania 20 zł
2. subskrypcję na 28 dni w cenie 199 zł, w której w ciągu tygodnia mamy do wykorzystania 70 zł
3. subskrypcję na 7 dni w cenie 59 zł, w której codziennie mamy do wykorzystania 20 zł

Decydując się na jedną z powyższych opcji znacząco obniżamy koszt wynajmu samochodu na minuty. Na przykład wybierając opcję nr 1, a więc subskrypcję na 30 dni w cenie 199 zł, otrzymujemy pakiet o wartości 600 zł, czyli rabat w wysokości aż 67%!

Wybierając subskrypcję innogy go!, nasze konto będzie zasilane codziennie o północy lub w przypadku wyboru opcji tygodniowej – raz na 7 dni. Niewykorzystana danego dnia lub w danym tygodniu kwota przepada o godz. 23:59. W sytuacji, gdy przekroczymy limit dzienny lub tygodniowy, za dodatkowo wykorzystane minuty zapłacimy zgodnie ze stawką innogy go!
Subskrypcje dostępne są tylko w aplikacji innogy go!, w zakładce „Subskrypcje i Vouchery”. Można przeznaczyć je na wynajem w rozliczeniu za minuty lub kupić pakiet czasowy (30 min, 75 min, 300 min). Takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi korzyściami finansowymi.
Vouchery

W przypadku zakupu vouchera, użytkownik zasila swoje konto określoną sumą pieniędzy. Do wyboru ma cztery opcje:
1. voucher pre-paid o wartości 300 zł – za 285 zł
2. voucher pre-paid o wartości 500 zł – za 469 zł
3. voucher pre-paid o wartości 1000 zł – za 919 zł
4. voucher No limit 24 h – za 299 zł

Dla pierwszych trzech voucherów, termin ważności to 90 dni, a zaletą tej formy rozliczenia jest jedna, zbiorcza faktura. Tym samym, jest to idealne rozwiązanie dla osób prowadzących np. jednoosobową działalność gospodarczą.

W opcji No limit 24 h użytkownik płaci 299 zł i otrzymuje pakiet o wartości 1715 zł! W tej opcji, minuta jazdy kosztuje nas więc tylko 0,21 zł. Z vouchera można korzystać przez 24 godziny, ale w odróżnieniu od standardowej stawki dobowej, z tym voucherem użytkownik może wielokrotnie zmieniać samochody.
Najem zawsze rozliczany jest po zakończeniu usługi. Dlatego warto zwrócić uwagę na moment kończenia najmu. Jeśli wypożyczymy auto przed końcem ważności vouchera i zakończymy po upływie tego terminu, zapłacimy za najem w całości, a niewykorzystana wartość vouchera przepadnie. Analogicznie w przypadku subskrypcji, najem zakończony po godzinie 23.59 będzie rozliczony w całości z wartości subskrypcji z następnego dnia.

Promocja 5 zł codziennie za zgody
Subskrypcje, vouchery i pakiety minut to nie jedyne nowości wprowadzone przez innogy go! Jeśli w aplikacji wyrazimy cztery zgody: na kontakt e-mail, kontakt telefoniczny, na oferty od partnerów trzecich oraz personalizację (profilowanie) ofert – otrzymamy bonus w wysokości 5 zł do wykorzystania na codzienne jazdy przez 30 dni, czyli łącznie kwotę 150 zł. Kod promocyjny za zgody można wykorzystać w dowolnej formie rozliczenia (pakiety minut/minuty jazdy) do północy każdego dnia.