Na targach Integrated Systems Europe (ISE) 2016 firma Samsung Electronics zaprezentowała pełne portfolio rozwiązań z segmentów digital signage i visual display, przeznaczonych dla takich obiektów, jak placówki handlu detalicznego, hotele, sale konferencyjne i miejsca rozrywki. Nowe platformy Samsung odzwierciedlają przyszłość wystroju sklepów, firm i stanowisk obsługi klienta.

Wydajność i trwałość
Oznakowanie zewnętrzne Samsung umożliwia firmom prezentację atrakcyjnej i doskonale widocznej treści nawet w najtrudniejszych warunkach. Panele OH55D firmy Samsung mają wbudowane systemy podgrzewania i chłodzenia umożliwiające działania w temperaturze od -30°C do +50°C. Ponadto wyświetlacz OH55D ma certyfikat IP56 potwierdzający jego odporność na wnikanie kurzu i wilgoci.

Ekrany OH55D charakteryzują się stałą jasnością 2500 nitów i kontrastem 5000:1. Można je łatwo instalować w kioskach i innych zewnętrznych konstrukcjach. Wbudowany układ automatycznej regulacji jasności w czasie rzeczywistym gwarantuje, że zmiany w natężeniu zewnętrznego naturalnego lub sztucznego oświetlenia nie będą istotnie wpływać na widoczność emitowanej treści.

Profesjonalne ściany wideo
Profesjonalne ściany wideo Samsung UD55E A z wąską ramką (łączna szerokość ramek sąsiadujących ekranów: 3,5 mm) są zoptymalizowane pod kątem zastosowań w placówkach handlu detalicznego, firmach i obiektach użyteczności publicznej. Dzięki zaawansowanym funkcjom zarządzania kolorami i udoskonaleniom obrazu dostosowanym do specyfiki wielkoformatowych wyświetlaczy zapewniają wyraźny i spójny przekaz treści. Ekrany UD55E A jako pierwsze w branży zostały wyposażone w zintegrowany DisplayPort (DP) 1.2 oraz porty HDMI i mogą wyświetlać treść w wysokiej rozdzielczości UHD w różnych konfiguracjach.
Z kolei ekrany Samsung UHF E wyróżniają się wyjątkowo wąskimi ramkami (górna i lewa krawędź: 0,9 mm; dolna i prawa krawędź: 0,5 mm), umożliwiając tym samym łatwiejsze skupienie się na treści. Ściany wideo UHF E są wyposażone w takie same elementy zapewniające trwałość i jakość wyświetlania kolorów, jak poprzednie modele tego urządzenia. Odpowiednio dopasowane panele w smukłych obudowach umożliwiają niezakłócone prezentowanie treści w każdym wnętrzu.

Ekrany LED z pikselami o małych rozmiarach
Wyświetlacze Samsung SMART LED przeznaczone są do sal konferencyjnych, sterowni oraz stanowisk obsługi klienta. Wyświetlacze oparte na diodach najwyższej jakości, z pikselami o rozmiarze od 1,5 do 2,5 mm, zapewniają bardzo dobrą widoczność. W połączeniu z odpowiednią konstrukcją oferują one taki sam głęboki kontrast, realistyczny obraz i wierność odwzorowania kolorów, jak najnowsze telewizory Samsung.

Sklep detaliczny nowej generacji
Na ekranach Samsung ML55E pełniących funkcję luster oraz przezroczystych ekranach OLED TO55F można wyświetlać komunikaty promocyjne lub powitalne, a także wirtualne katalogi. Dla przykładu, w sklepach z konfekcją i kosmetykami kupujący mogą korzystać z cyfrowej przymierzalni, pomagającej w dokonywaniu bardziej przemyślanych decyzji zakupowych.

Ponadto Samsung zaprezentuje w ramach targów m.in. pokój hotelowy ze scentralizowanym pokojowym systemem zarządzania treścią Samsung LYNK REACH, małe wyświetlacze dotykowe do prezentowania dodatkowych informacji i wskazywania kierunku w obiektach widowiskowo-sportowych, a także interaktywne białe tablice (IWB) umożliwiające udostępnianie treści w czasie rzeczywistym i ułatwiające współpracę między grupami w sali konferencyjnej lub wykładowej.