NEC Display Solutions Europe wprowadza zupełnie nową rodzinę monitorów wielkoformatowych najnowszej generacji MESSAGE. W jej skład wchodzą trzy serie: MESSAGE Essential (ME), MESSAGE (M) oraz MESSAGE Advanced (MA). Te nowe modele zapewniają pełną elastyczność, łatwość obsługi i obszerny zestaw funkcji, zarówno do podstawowych, jak i profesjonalnych zastosowań Digital Signage w handlu detalicznym i korporacjach.

Klienci poszukują dzisiaj rozwiązań Digital Signage, które oferują większą elastyczność, łatwiejszą kontrolę i płynną integrację. Seria MESSAGE zapewnia to dzięki nowoczesnemu wzornictwu, które pasuje do każdego środowiska handlowego i korporacyjnego. Zarówno seria M, jak i MA mają najlepszą w swojej klasie czytelność obrazu, nawet przy wysokim natężeniu oświetlenia w otoczeniu. Ponadto seria MA oferuje wysoką wierność odwzorowania barw, co czyni ją idealną do zastosowań, w których kolor odgrywa kluczową rolę oraz dla organizacji poszukujących spójnej identyfikacji wizualnej.

Modułowa konstrukcja nowej serii, z gniazdem modułów komputerowych Raspberry Pi oraz Intel® SDM, gwarantuje gotowość także na przyszłe potrzeby i wymagania danej instalacji Digital Signage. Nowa linia monitorów będzie obsługiwać moduł komputerowy Raspberry Pi 4, wyposażony w najnowszej generacji czterordzeniowy procesor SoC firmy Broadcom o zwiększonej wydajności obliczeniowej i obsłudze wideo 4K.

W połączeniu z nowym odtwarzaczem NEC MediaPlayer, klienci będą mogli dodatkowo skorzystać z łatwego w instalacji i personalizacji, intuicyjnego rozwiązania Digital Signage plug and play.

Monitory z serii MESSAGE, stanowiące część DNA firmy NEC, są wyposażone w inteligentny, wbudowany system chłodzenia i wysokiej jakości metalową tylną pokrywę, co zwiększa ich trwałość i wydajność. Ponadto technologia high haze gwarantuje doskonałą widoczność ekranu, nawet przy jasnym oświetleniu.

Erik Elbert, Product Manager Large Format Displays w NEC Display Solutions Europe, powiedział: „W reklamie i rozrywce istotne jest to, aby treści i informacje były przekazywane potencjalnym nabywcom i klientom w najlepszy możliwy sposób. Dlatego z przyjemnością zaprezentujemy naszą nową generację monitorów wielkoformatowych na tak ważnym wydarzeniu, jakim jest ISE 2020. Nowa seria monitorów MESSAGE zapewni funkcjonalność i niezawodność w każdym momencie. Chodzi o to, by każdemu umożliwić podzielenie się jego przekazem we własny sposób”.

Monitory z serii ME zostaną wprowadzone na rynek w sierpniu 2020r., seria M w październiku 2020r., a zaawansowane monitory z serii MA pojawią się w sprzedaży na początku 2021 roku.