InPost nawiązał współpracę z Vinted.pl. Użytkownicy serwisu od 1 października mogą swobodnie nadawać i odbierać swoje przesyłki w Paczkomatach® InPost. Jest to najlepsza w stosunku jakość/cena opcja dostawy dostępna na stronie serwisu. Ponadto kupujący mogą korzystać z promocji darmowej dostawy do Paczkomatu® do 7 listopada 2019. Sieć Paczkomatów® InPost liczy ponad 5000 urządzeń w całej Polsce, a aż 52% kupujących w Internecie deklaruje Paczkomaty® jako najczęściej wybieraną formę dostawy towaru. Klienci e-commerce cenią tę formę nadań i odbiorów przede wszystkim za nieograniczoną dostępność 24h/7, wygodę i atrakcyjną cenę usługi.

InPost obsługuje nadania i dostawy jednej z największych platform sprzedaży odzieży i akcesoriów w systemie z drugiej ręki. Serwis Vinted.pl skupia ponad 12 milionową społeczność, która wymienia oraz sprzedaje niepotrzebne lub zalegające w szafach ubrania, obuwie i inne akcesoria.

„Wygoda i łatwa obsługa przesyłek i odbiorów jest kluczowa dla klientek i klientów Vinted.pl, którzy swoje zakupy w większości realizują poprzez aplikację platformy. Zakupy są wspomagane przez dedykowaną naszym klientom aplikację InPost Mobile – zawierającą wszystkie dane dotyczące realizacji dostawy – obecnie to najnowocześniejsze rozwiązanie w branży logistycznej, które w pełnym zakresie chroni wszelkie operacje i wrażliwe informacje, a przede wszystkim skraca czas obsługi. Użytkownicy Vinted.pl od października mogą szybko i bez kolejek odbierać wyczekiwane zakupy i nadawać przesyłki z towarami, które równie szybko sprawią radość innym” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Zarówno InPost, jak i Vinted aktywnie wspierają działania proekologiczne. Vinted.pl wpisuje się w trend zero waste – tu swoje nowe życie zyskują rzeczy niepotrzebne jednym, a przydatne drugim użytkownikom. Natomiast InPost inwestuje w samochody elektryczne (do 2020 roku 30% floty będą stanowić samochody elektryczne) i dostarcza wiele paczek do jednego Paczkomatu, by redukować emisję CO₂ do atmosfery i zużywać mniej paliwa, dbając przy tym o stan środowiska w miastach.