InsERT, producent oprogramowania biznesowego dla firm, 31 maja 2012 r. zakończy preferencyjną sprzedaż programów z serii InsERT GT dla klientów korzystających z DOS-owych wersji systemów producenta.

Od początku 2010 r. InsERT nie sprzedaje już produktów przeznaczonych dla systemu operacyjnego DOS, a wraz z końcem ubiegłego roku zakończył także ich aktualizowanie. Nieliczne firmy, które nadal korzystają z programów producenta w wersjach dla DOS, jeszcze tylko do 31 maja 2012 r. będą mogły wymienić je na odpowiednie produkty z linii InsERT GT na preferencyjnych warunkach. Od 1 czerwca InsERT nie będzie już kontynuował trwającej kilku lat akcji wymiany starszych wersji systemów.

Wymieniając DOS-owe oprogramowanie na bardziej zaawansowane technologicznie, użytkownicy zyskują ulepszone dotychczasowe funkcje oraz wiele nowych, wcześniej niedostępnych. Dzięki ukazującym się kilka razy w roku aktualizacjom programy z linii InsERT GT są na bieżąco dostosowywane do zmieniających się przepisów prawnych. InsERT GT oferuje również bardziej intuicyjne menu, prosty kreator wdrożenia i przeniesienia danych ze starszych wersji programów InsERT, stabilniejszą pracę (dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, m.in. Microsoft SQL Server), a także dodatkowe możliwości dostosowywania programu do własnych potrzeb.