InsERT sprzedał do końca marca br. łącznie ponad 500 tys. licencji swoich programów. Największy pod względem sprzedanej liczby licencji producent oprogramowania już od ponad 20 lat wspiera rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

InsERT powstał w 1992 roku i rozwijał się równie szybko jak sektor małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W efekcie od początku działalności do marca br. firma sprzedała pół miliona licencji, wspierając swoimi systemami blisko 300 tysięcy rodzimych przedsiębiorstw. Dzięki wielostanowiskowym licencjom kilka milionów pracowników skorzystało z programów InsERT w codziennej pracy.

Historia firmy InsERT zaczęła się od Subiekta – jednego z pierwszych w Polsce komputerowych systemów obsługi sprzedaży, wykorzystywanego w większości firm rozpoczynających działalność w rodzącej się wolnorynkowej gospodarce. Twórcą Subiekta, do dziś najbardziej popularnego programu w swojej kategorii, był założyciel Insertu, Jarosław Szawlis. Obecnie Subiekt jest częścią linii InsERT GT – zintegrowanego pakietu programów do zarządzania małą firmą, w którego skład wchodzą również: system uproszczonej księgowości Rachmistrz GT, system finansowo-księgowy Rewizor GT, system kadrowo-płacowy Gratyfikant GT oraz system zarządzania relacjami z klientami Gestor GT. Ponadto InsERT ma w ofercie m.in.: program do sprzedaży mobilnej – mobilny Subiekt, system wspomagający sprzedaż w serwisach aukcyjnych – Sello, system wspomagania decyzji Analityk, a dla firm średniej wielkości – system ERP Navireo.