Sharp ogłasza wprowadzenie na rynek systemu Optimized Visitor Management, rozszerzając tym samym swoją ofertę usług z obszaru transformacji cyfrowej. Dzięki prostej w obsłudze platformie do rejestracji gości, pracowników i kontrahentów, firma w każdej chwili ma dostęp do dokładnej i aktualnej listy osób, które przebywają na jej terenie. System ułatwi także organizacjom spełnienie obowiązków, wynikających z przepisów dotyczących ochrony danych i prywatności, w tym RODO.

Na Optimised Visitor Management, czyli zoptymalizowany system zarządzania odwiedzającymi, składa się kilka interaktywnych wyświetlaczy Sharp oraz intuicyjne oprogramowanie do zarządzania obecnością – WhosOnLocation. Oferuje szeroki zakres funkcji i działa w oparciu o szybkie i łatwe, samodzielne logowanie się i wylogowywanie za pomocą ekranu dotykowego.

Interfejs urządzenia jest w pełni konfigurowalny: na ekranie powitalnym można umieścić logo firmy, a wyświetlane obrazy dostosować do pytań rejestracyjnych. Aby spełnić potrzeby i wymogi każdego klienta, firma Sharp świadczy usługi konfiguracji i zapewnia wsparcie techniczne. Do systemu można podłączyć drukarkę identyfikatorów dla gości (dostępną jako urządzenie opcjonalne), ale dostępna jest także opcja elektroniczna: goście otrzymują identyfikator, przypominający cyfrową kartę pokładową w formie kodu QR mailem lub SMS-em.

Usługa logowania obejmuje wiele funkcji oszczędzających czas pracowników recepcji, automatyzuje proces rejestracji gości i natychmiast informuje pracowników o przybyciu gościa, wysyłając wiadomość e-mail lub SMS. Pojedynczy goście lub duże grupy mogą dokonywać wstępnej rejestracji przed przybyciem na miejsce; co więcej, system zapamiętuje powracających gości, co przyspiesza proces logowania.

System Optimized Visitor Management pomaga firmom zapewnić większe bezpieczeństwo w miejscu pracy, śledząc przemieszczanie się osób na terenie firmy. Rejestrując przepływ osób, firmy są w stanie szybko powiadomić odwiedzających o zaistniałym zagrożeniu, śledząc sytuację w czasie rzeczywistym.

Zgromadzone dane mogą również posłużyć do generowania raportów w czasie rzeczywistym. Organizacje mogą dzięki temu na bieżąco zarządzać wspólnymi przestrzeniami, od sal konferencyjnych po parkingi, umożliwiając w ten sposób ich bardziej efektywne wykorzystanie.

Ochrona prywatności i danych osobowych jest niezwykle istotna dla każdej organizacji. System Optimized Visitor Management jest narzędziem umożliwiającym firmom wykazanie, że przestrzegają wymogów wynikających z treści RODO, m.in. rejestrując zgody na przetwarzanie danych, udzielone przez odwiedzających. Podczas procesu rejestracji użytkownicy mogą być informowani o polityce ochrony danych firmy i proszeni o jej zaakceptowanie.

Darren Whitaker-Barnett, dyrektor generalny WhosOnLocation, komentuje: „Bezpieczeństwo jest dla przedsiębiorstw absolutnym priorytetem, a jego zapewnienie zaczyna się od monitorowania przepływu osób na terenie firmy. Cieszymy się, że wspólnie z firmą Sharp opracowaliśmy system Optimized Visitor Management. Stworzyliśmy oprogramowanie, które pozwala monitorować przemieszczanie się osób w obiektach firmy i podejmowanie decyzji w oparciu o te cenne informacje.”

Maciej Materna, Product Manager Visual Solutions CEE, podsumowuje: „Z radością informujemy o rozszerzeniu naszej oferty usług dla biur i usług transformacji cyfrowej o nowy produkt, obejmujący oprogramowanie i sprzęt, który całkowicie przekształci proces przyjmowania odwiedzających. Nasi klienci mogą być pewni, że zrobią doskonałe pierwsze wrażenie na swoich gościach.”