1 sierpnia Mikael Andersson objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Inter IKEA Centre Group Poland. Zastąpił Tomasa Raska, który będzie został dyrektorem zarządzającym Inter IKEA Centre Group we Francji.

Mikael Andersson, nowy dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland, wcześniej zajmował stanowisko regionalnego dyrektora ds. rozwoju na kraje Europy Centralnej: Polskę, Czechy, Słowację i Niemcy. Pod jego skrzydłami w Inter IKEA Centre Group realizowanych było sześć inwestycji w Polsce, jedna na Słowacji, trzy w Czechach oraz cztery w Niemczech. Przez 20 lat był związany z branżą inwestycyjną. Zarządzał realizacją inwestycji budowlanych związanych z firmami IKEA oraz innych znanych na rynku developerów, głównie w Polsce oraz Szwecji.

Inter IKEA Centre Group Poland należy do grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. IICP jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma pracuje nad rozbudową Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu, rozbudową centrum handlowego Franowo w Poznaniu oraz budową centrum handlowego w Lublinie.