Firma Intermec wprowadza nową generację wzmocnionych terminali CK3. To jedne z najwydajniejszych urządzeń tego typu na rynku. Terminale są adresowane do centrów dystrybucji oraz obsługi produkcji i sprzedaży. Seria składa się z dwóch modeli: CK3X ora CK3R. Oba opierają się na architekturze OMAP 1 GHz, która umożliwia optymalizację wydajności dzięki bardzo długiemu czasowi działania baterii, usprawnionemu skanowaniu kodów kreskowych, efektywnemu monitorowaniu statusu urządzenia oraz wysokiemu poziomowi zgodności z najnowszymi standardami branżowymi, takimi jak HTML5.

CK3X został opracowany pod kątem magazynów i świetnie sprawdza się w roli następcy modelu CK3B. Natomiast CK3R najlepiej nadaje się do „lekkich” zastosowań przemysłowych oraz wykorzystania w sklepach. Utrzymanie tych samych rozmiarów i wzmocnionej konstrukcji obudowy obecnego modelu CK3B, a także pełny wybór kluczowych aplikacji i zgodność ze starszymi akcesoriami oznaczają płynną migrację do nowej technologii bez kosztownych inwestycji (w ładowarki, stacje dokujące czy uchwyty skanowania).

Model CK3X wyposażono we wbudowane czytniki kodów przestrzennych, przystosowane do skanowania we wszystkich zakresach odległości (bliskie, standardowe, dalekie). Terminal zapewnia wysoką wydajność skanowania kodów kreskowych 1D i 2D, a także odczyt obrazu o niskiej jakości i uszkodzonych kodów.  Urządzenie obsługuje skanowanie wielokierunkowe i zapewnia dużą sprawność działania w ruchu, co znacząco poprawia ogólną wydajność. CK3X obsługuje najnowsze standardy komunikacji radiowej – 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth; ma też opcjonalną funkcjonalność czytnika RFID.

CK3X jest wytrzymałym terminalem przenośnym o wzmocnionej konstrukcji, która zabezpiecza przed uszkodzeniami przy upadku z 1,5 m na beton; we wszystkich zakresach temperatur. Charakteryzuje go bardzo długi czas pracy baterii, która nie wymaga wymiany lub doładowania przez całą zmianę, a nawet dłużej. Niewielkie wymiary wyróżniają ten model na rynku.

CK3R łączy funkcjonalność i przystępność. Terminal przeznaczono do „lekkich” zastosowań przemysłowych i handlowych.  Niewielkie wymiary sprawiają, że jest wygodny i ergonomiczny, polecany dla sklepów. Wykorzystuje technologię skanowania EA31, zapewniającą szybkość i dokładność odczytu, a także wielokierunkowy odczyt kodów 1D i 2D. Terminal ma wzmocnioną klawiaturę (tworzoną laserowo), jest odporny na upadek z 1,2 m na beton (we wszystkich zakresach temperatur). Współczynnik szczelności IP54 oznacza ochronę przed deszczem, wilgocią i kurzem.