Infor, jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych, poinformował, że Intersnack, lider na rynku przekąsek i właściciel 20 znanych marek takich jak: McCoys, Hula Hoops i KP Nuts, wybrał Infor do przeprowadzenia wielomilionowej, 10-letniej transformacji w chmurze. W ramach projektu aplikacje Infor będą wspierały prawie każdy proces we wszystkich markach należących do Intersnack na terenie całej Europy, realizując tym samym strategię cyfrowej transformacji z wykorzystaniem nowoczesnej platformy, która pomoże firmie dalej się rozwijać. W ramach umowy cała firma ma działać korzystając z aplikacji Infor CloudSuite Food&Beverage oraz innymi 18 rozwiązaniami Infor.

Zastępując 17 różnych systemów ERP Grupy Intersnack, z których znaczna część to SAP i Oracle, Infor uruchomi aplikacje biznesowe obejmujące: planowanie zasobów przedsiębiorstwa, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie finansami, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie wydatkami, zarządzanie wynikami działalności, analitykę biznesową, zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa, zarządzanie relacjami z klientami, zaopatrzenie oraz zarządzanie łańcuchem dostaw.

Infor został wybrany w drodze przetargu, z uwagi na wiodącą ofertę rozwiązań w chmurze, w tym w środowisku „multi-tenant” (korzystanie ze wspólnych zasobów przez wielu użytkowników naraz) oraz zobowiązanie wspierania cyfrowej wizji Intersnacks. Decydujące przy wyborze były również wysokie kwalifikacje i mocna funkcjonalność w branży spożywczej, a także innowacyjna wizja dotycząca cyfrowej transformacji i sztucznej inteligencji (AI).

Mając ponad 20 kultowych marek i produktów „private label”, obejmujących między innymi chipsy, orzechy i produkty specjalne, Intersnack przyjął program cyfryzacji, który ma na celu ujednolicenie i harmonizację globalnych procesów we wszystkich aspektach działalności firmy. Pomoże w tym nowoczesna, skalowalna platforma Infor, która przyspieszy integrację nowych transakcji Intersnack, a także wdrożenie wszystkich rozwiązań Infor, które będą wspierały wzrost grupy.

Infor tworzy specjalizowane branżowo oprogramowanie dla biznesu, udostępniane m.in. w
technologii cloud. Firma zatrudnia 16 000 pracowników i obsługuje 90 000 klientów w ponad 170 krajach. W Polsce partnerem Infor dostarczającym rozwiązanie Infor M3 jest firma iPCC, której konsultanci są zaangażowani także w projekt Intersnack w Niemczech.