Invesco Real Estate (IRE), zarządca inwestycjami na rynku nieruchomości, z przyjemnością zawiadamia, że nabył kompleks biurowo-handlowy Plac Unii. Transakcję tę uważa się za jedną z największych transakcji 2014 roku. Firma IRE zakupiła tę nieruchomość klasy A + od Grupy Liebrecht & wooD i BBI Development SA za ok. 226 mln euro w imieniu dwóch osobnych klientów działających w oparciu o umowę joint-venture.

Tomas Picha, Dyrektor ds. transakcji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej w IRE komentuje: „Pomyślne nabycie przez nas tej prestiżowej nieruchomości potwierdza stały popyt wśród inwestorów instytucjonalnych na główne nieruchomości w Polsce. Był to optymalny moment na nabycie przez nas tak znakomitej nieruchomości w imieniu naszych indywidualnych klientów z siedzibą w Niemczech. Są oni bardzo zadowoleni z naszych umiejętności dotarcia do tak wyjątkowej nieruchomości”

Plac Unii został oddany w październiku 2013 roku. Obiekt obejmuje 41,3 tys. mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A+ i 3 poziomowe centrum handlowe o powierzchni 15 500 m2 najmu gdzie mieści się 70 sklepów popularnych marek, a także ekskluzywne butiki, niszowe pop-up story, punkty usługowe i gastronomiczne oraz legendarny Supersam. Wyróżnikiem centrum jest niezwykła architektura i dogodna lokalizacja. W 2012 roku zarówno część biurowa, jak i handlowa Placu Unii zostały nagrodzone pożądanym certyfikatem BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Plac Unii został zaprojektowany przez renomowaną pracownię APA Kuryłowicz & Associates oraz Prof. Stefana Kuryłowicza – wybitnego i wielokrotnie nagradzanego polskiego architekta.