Spółka itelligence, należąca do japońskiej grupy NTT DATA, stworzyła „szyte na miarę” rozwiązanie it.mobile. Aplikacja ta, dzięki bezpośredniemu powiązaniu z dowolnym systemem klasy ERP bądź CRM, pozwala rozszerzyć obszary prowadzonej działalności gospodarczej o mobilną sprzedaż, serwis, marketing, zarządzanie środkami trwałymi, gospodarkę materiałową oraz raportowanie. Są to istotne funkcjonalności we wszystkich tych przedsiębiorstwach, w których działania pracowników terenowych stanowią istotną część działalności biznesowej. Jest to nowatorskie rozwiązanie wspierające zarządzanie siecią pracowników terenowych w kluczowych segmentach działalności przedsiębiorstwa.

Do tej pory na rynku dostępne były głównie systemy oparte na uniwersalnych aplikacjach oferujących standardowy pakiet funkcjonalności, typowy dla poszczególnych branż i sektorów. Aplikacja it.mobile zapewnia stały dostęp do aktualnych informacji, zgromadzonych w bazach danych systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Jest to więc narzędzie pozwalające na optymalizację potencjału obsługiwanego rynku, wzrost jakości współpracy z kontrahentami, a tym samym – na wzrost sprzedaży i redukcję kosztów utrzymania innych systemów wsparcia sprzedaży.

it.mobile opiera się na platformie integracyjnej itelligence, która wykorzystuje technologie firmy Oracle, w tym m.in. bazy danych 11g Standard i Enterprise, Berkeley SQL DB oraz Application Development Framework. Dzięki tym technologiom wprowadzanie zmian w aplikacji jest łatwe, szybkie i bazuje wyłącznie na procesach już zdefiniowanych w systemie ERP, bądź w innych systemach, które z nim współpracują.

Aplikacja it.mobile wykorzystuje platformę Android oraz iOS, przez co może być obsługiwana zarówno za pomocą smartfona, jak i tabletu. Wybór określonego urządzenia mobilnego zależy wyłącznie od potrzeb biznesowych klienta i specyfiki zadań pracowników terenowych.