Mobilne urządzenia komputerowe mają za zadanie przyspieszać pracę, a w szczególności wykonywanie powtarzalnych zadań. Ale co jeśli sprzęt nie jest przystosowany do potrzeb użytkownika bądź warunków, w jakich jest wykorzystywany? Wskaźnik awaryjności, ergonomia, ekran oraz bateria to tylko niektóre z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie profesjonalnego sprzętu IT – według analizy przygotowanej przez Panasonic.

Analiza „Time To Do More” określa podstawowe elementy, które kupujący powinni wziąć pod uwagę przy wyborze urządzeń. Mowa o takich obszarach, jak:

Niezawodność
Awarie urządzeń oznaczają dla firm stratę czasu i pieniędzy. Biorąc pod uwagę średni wskaźnik awaryjności w branży na poziomie 18% i związane z tym przestoje w pracy, a także koszt samej naprawy (średnio 2800 euro), wskaźnik awaryjności urządzeń należy traktować jako kluczowy czynnik wyboru. W przypadku Panasonic jest on 9 razy niższy w porównaniu do średniej dotyczącej notebooków.

Zintegrowane funkcje
Możliwość zintegrowania dodatków, takich jak skanery kodów kreskowych i kamery termiczne, mogą zwiększyć wydajność. Testy porównawcze wykazały, że skanowanie kodów kreskowych za pomocą Panasonic TOUGHBOOK G1 zajmuje 1/3 lub 1/4 czasu potrzebnego na wykonanie tego samego zadania za pomocą wiodącego tabletu konsumenckiego.

Czytelne ekrany w świetle dziennym
Kolejnym istotnym elementem jest ekran urządzenia, który musi być czytelny zarówno przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych, jak i przy ostrym świetle dziennym. Testy pokazały, że czytelny ekran może skrócić czas czytania nawet o 25%.

Ergonomia
Konstrukcja urządzenia może mieć znaczący wpływ na produktywność oraz komfort pracowników. Panasonic, wprowadzając w swoich wytrzymałych urządzeniach skaner kodów kreskowych nachylony pod kątem nie tylko poprawił wydajność skanowania (średnio o 12%), ale też zmniejszył ryzyko powtarzających się urazów wśród pracowników. Dodatkowo wydajność poprawić mogą takie elementy, jak przyciski aktywacji skanera po obu stronach urządzenia (nawet o 13%).

Bateria
Bateria, jeśli nie wytrzymuje całego dnia pracy lub nie da się jej sprawnie wymienić, może znacząco spowalniać pracę. Warto zatem zwrócić uwagę na baterie o dużej pojemności, na możliwość wymiany w trybie hot swap oraz na wskaźnik awaryjności. Wszystkie te cechy przekładają się na niższy całkowity koszt posiadania urządzenia (TCO).