Firma B&K z siedzibą główną w Hamburgu, jeden z  największych dilerów marek BMW i MINI w Niemczech, korzysta z systemu Comarch ECM w celu archiwizacji i obsługi faktur zakupowych. B & K w 16 filiach zatrudnia ponad 800 pracowników. Obecnie z systemu Comarch ECM korzysta 100 użytkowników.

Firma B&K korzystała od lat z rozwiązania finansowo-księgowego Comarch Financials Schilling. Bazując na pozytywnych doświadczeniach, zdecydowała się na ponowne wprowadzenie produktu firmy Comarch.

W ramach archiwizacji i automatycznego procesowania dokumentów zostały wykorzystane Comarch WorkstationScan oraz Comarch ECM Capture&OCR dla procesów skanowania i ekstrakcji treści(OCR). Dodatkowo, dane dostawców rozpoznane w ramach procesów OCR faktur są porównywane z danymi z Comarch Financials Schilling. Dzięki temu obsługa faktur zakupowych została znacznie usprawniona. System obsługuje także archiwizacje plików kolejek wydruków (spool files) oraz dynamiczne teczki dokumentów pojazdów i usług serwisowych.

Comarch ECM to narzędzie z obszaru Enterprise Content Management, które w kompleksowy sposób pozwala zapanować nad kapitałem informacyjnym przedsiębiorstwa zgromadzonym w dokumentach biznesowych. W samym 2012 roku Comarch ECM umożliwił swoim klientom przetworzenie ponad 4,5 mln dokumentów.