Użytkownicy IKO mogą korzystać z metody „jednego kliknięcia” BLIK (tzw. One Click), czyli szybkiego, wygodnego i bezpiecznego sposobu płatności w internecie.

PKO Bank Polski zdecydował się na wdrożenie kolejnej płatniczej innowacji. Dzięki temu użytkownicy bankowości mobilnej PKO Banku Polskiego i Inteligo, którzy posiadają już 1,8 mln aktywnych aplikacji IKO, mogą jeszcze szybciej płacić za zakupy w internecie. One Click BLIK to jedna z funkcji sytemu płatności BLIK stworzona po to, aby maksymalnie skrócić czas zakupów w internecie.

Jak to działa? Po wybraniu płatności online oznaczonej logo BLIK w trakcie realizacji pierwszej transakcji użytkownik zalogowany do aplikacji mobilnej dostaje zaproszenie do zapamiętania danego sklepu. Jeśli sklep zostanie dodany do zaufanych, przy kolejnej transakcji wystarczy już tylko wybrać typ płatności BLIK i zatwierdzić ją na swoim telefonie w IKO PIN-em do aplikacji.

– Najdynamiczniej rozwijającym się kanałem BLIKA są płatności w internecie – aż 61 proc. wszystkich transakcji w drugim kwartale 2017 roku. Jesteśmy przekonani, że metoda One Click BLIK szybko upowszechni się wśród użytkowników IKO przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu i wygodę – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

– Systematyczne zwiększanie aktywności klientów w kanałach cyfrowych jest jednym z istotnych elementów strategii PKO Banku Polskiego. Po raz kolejny wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów Banku, którzy coraz chętniej płacą mobilnie za zakupy w wirtualnych sklepach. W 2017 roku użytkownicy IKO płacili BLIKIEM w internecie 6 razy częściej niż rok wcześniej– podkreśla Piotr Helbich, dyrektor Biura Kart i Płatności w PKO Banku Polskim.

W trakcie przygotowania rozwiązania zespół odpowiedzialny za wdrożenie usługi zadbał o to, aby mechanizm transakcji „jednego kliknięcia” BLIK w aplikacji mobilnej IKO był intuicyjny i łatwy w realizacji. Po zatwierdzeniu zawartość koszyka w sklepie internetowym należy wybrać formę płatności oznaczoną logo BLIK i w wyznaczonym miejscu wpisać kod BLIK z aplikacji IKO, a następnie wyrazić zgodę na dodanie sklepu do zaufanych. Przy następnych zakupach w tym sklepie internetowym kod BLIK nie będzie już potrzebny. Wystarczy wybrać BLIKA jako metodę płatności i zaakceptować płatność w aplikacji mobilnej IKO na swoim smartfonie.

Zakupy bez kodu BLIK można włączyć po wykonaniu płatności BLIK w danej przeglądarce lub sklepie internetowym pod warunkiem zaktualizowania aplikacji IKO do najnowszej wersji (dotyczy telefonów z system Android i wkrótce także iOS, usługa nie będzie natomiast dostępna dla aplikacji IKO na telefony z systemem Windows Phone).

Obecnie z BLIKA korzysta ponad 4,5 mln Polaków. W pierwszej połowie 2017 roku użytkownicy skorzystali z BLIKA prawie 13 mln razy.