Firma Axis Communications wprowadziła do oferty sieciową kamerę kopułkową PTZ AXIS Q60-C z wbudowanym aktywnym systemem chłodzenia. Te szybkie kamery z funkcjami panoramowania, pochylania, i przybliżania oraz rozdzielczością do 1080 p (HDTV) mogą pracować w temperaturze do 75 °C. Kamera wystawiona na bezpośrednie światło słoneczne może zostać nagrzana do temperatury co najmniej o 15°C wyższej od temperatury otoczenia, zatem temperatura powietrza 35°C może oznaczać, że kamera musi działać w temperaturze 50°C lub wyższej. Zdaniem producenta kamera, która nie jest przeznaczona do pracy w takich temperaturach, będzie się szybciej zużywać i jej okres eksploatacji będzie znacznie krótszy. Kamery spełniające wymagania norm IP66 i NEMA 4X są pyło- i wodoodporne, więc nie potrzebują dodatkowej obudowy.
Kamera AXIS Q60-C jest podłączona do dostarczanego w zestawie przełącznika-konwertera multimedialnego, wyposażonego w dwa gniazda SFP do światłowodu i dwa złącza RJ-45. Daje to instalatorom elastyczne możliwości ekonomicznego kaskadowego podłączenia kamery do sieci na większe odległości zarówno za pomocą światłowodu, jak i standardowych kabli sieciowych. Przełącznik-konwerter multimedialny umożliwia także podłączenie kamery do zewnętrznych urządzeń alarmowych przez dwa konfigurowalne porty I/O oraz do zasilania 12 V.

Seria składa się z modeli AXIS Q6032-C (rozdzielczość Extended D1, zoom optyczny 35x), AXIS Q6034-C (rozdzielczość HDTV 720p, zoom optyczny 18x) i AXIS Q6035-C (rozdzielczość HDTV 1080p, zoom optyczny 20x). Kamery te oferują tryby pracy dzienny i nocny, funkcję WDR, obsługę formatów H.264 i Motion JPEG, zarządzanie alarmami oraz inteligentne funkcje wideo, takie jak automatyczne śledzenie, aktywny strażnik i inne aplikacje do analizy wideo opracowane przez partnerów firmy Axis. Kamery te są kompatybilne z oprogramowaniem AXIS Camera Station do zarządzania materiałem wizyjnym oraz z najszerszą w tej branży gamą oprogramowania aplikacyjnego dostępnego w ramach programu Application Development Partner firmy Axis.

Produkty firmy Axis Communications są dostępne u dystrybutorów w Polsce – firm Anixter Polska, Arpol i Videor.