Podczas targów Security Essen 2014 Panasonic zaprezentował kamerę dozorową WV-SF481. Kamera generuje obraz o rozdzielczości 4K i pozwala monitorować otoczenie w zakresie 360 stopni. Została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu między innymi w bankowości, handlu czy też logistyce.

Panasonic WV-SF481, dzięki rozdzielczości 4K oraz możliwości monitoringu 360 stopni pozwala obserwować znacznie większy obszar ze znacznie większą ilością szczegółów w porównaniu do tradycyjnych kamer dozorowych. To z kolei oznacza możliwość wykorzystania mniejszej liczby urządzeń.

Kamera zapewnia ostry obraz i naturalne odwzorowanie kolorów nawet przy bardzo słabym oświetleniu. Przetwornik 1/1.7” oraz rzeczywisty tryb dzień/noc umożliwiają generowanie wysokiej jakości obrazu nawet przy oświetleniu 0.05 luksa (tryb czarno-biały). Pozwala to na prowadzenie efektywnego monitoringu zarówno w dzień, jak i w nocy, w trybie 24/7. Ponadto wykorzystany w tym urządzeniu bardzo wysokiej jakości obiektyw zapewnia niespotykaną ostrość nie tylko w centrum, ale również na obrzeżach obrazu.

Zastosowanie w kamerze takich funkcji, jak mapowanie ciepła oraz liczenie osób umożliwia wykorzystanie tej kamery nie tylko w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ale również w celach marketingowych. Dzięki wbudowanym narzędziom analitycznym użytkownik może określić, gdzie poruszają lub zatrzymują się ludzie, co w przypadku sprzedaży detalicznej może pomóc na przykład w mierzeniu efektywności promocji. Jednocześnie kamera oferuje funkcję maskowania ruchomych obiektów (tzw. scrambling), zapewniając ochronę prywatności.