Panasonic wprowadził do oferty nowy model kamery PTZ WV-X6531N. Urządzenie zapewnia rozdzielczość Full HD, 40-krotny zoom optyczny i wykorzystuje niezwykle efektywną technologię kompresji H.265.

Nowa, wandaloodporna kamera PTZ WV-X6531N jest przeznaczona do wykorzystania na zewnątrz, przede wszystkim w monitoringu miejskim oraz nadzorowaniu ruchu drogowego. Model oferuje rozdzielczość Full-HD, 40-krotny zoom optyczny, a także możliwość inteligentnej stabilizacji obrazu oraz analizy i wykrywania incydentów drogowych. Oprócz tego wykorzystuje najnowsze technologie – kompresję H.265 oraz inteligentne kodowanie Smart Coding, które pozwalają zredukować szerokość pasma wymaganego do przesyłu generowanego obrazu.

W efekcie kamera WV-X6531N pozwala zmniejszyć ilość wymaganej do rejestracji pamięci o około 70 proc. w przypadku obrazów ruchomych i do 90 proc. w przypadku ujęć statycznych.

W celu zapewnienia efektywnej pracy kamery w różnych warunkach atmosferycznych, urządzanie zostało wyposażone w elektryczny system osuszania, a klosz kamery w powłokę ClearSight, które gwarantują najwyższą skuteczność monitoringu nawet podczas opadów. Specjalna powłoka chroni klosz przed powstawaniem plam od wody i gromadzeniem się kurzu, zmniejszając w ten sposób koszty związane z częstą konserwacją (czyszczeniem) kamery. Jednocześnie generowany przez kamerę obraz jest dzięki temu zawsze wyraźny i może stanowić skuteczny materiał dowodowy.

Podobnie jak wszystkie rozwiązania CCTV Panasonic, w przypadku modelu WV-X6531N zarówno transmisja danych, jak i same materiały wideo są szyfrowane za pomocą rozwiązań firmy Symantec, co gwarantuje pełną ochronę przed atakami hakerskimi.