Uzyskanie odpowiedniego nadzoru wideo nad dużym obszarem – takim jak magazyn, sklep lub parking nie zawsze jest prostym zadaniem i zazwyczaj wymaga zainstalowania wielu kamer w różnych lokalizacjach, aby objąć polem widzenia cały nadzorowany obszar.

Aby sprostać tym wyzwaniom, wiele organizacji decyduje się na instalowanie kamer typu „fisheye”.

Te innowacyjne kamery, umieszczone na ścianie, oferują widok 180 stopni, a gdy znajdują się na suficie, zapewniają 360-stopniowe pokrycie – bez martwych stref.

Kamera Hikvision DS-2CD63C5G0-I(V)(S) należy obecnie do najbardziej precyzyjnych na rynku. Wyposażona w najwyższej klasy obiektyw IMMERVISION zapewnia szerszy kąt widzenia, mniej zniekształceń, większą ostrość i więcej szczegółów niż wiele innych kamer na rynku, co zapewnia bardziej naturalny obraz. Dzięki oprogramowaniu do usuwania zniekształceń (dewarping), otrzymujemy obraz z wyprostowanymi liniami, a monitorowane przedmioty wyglądają naturalnie. Użytkownicy mogą „wycinać” poszczególne części kadru i tworzyć z nich kolejne widoki, dzięki czemu kamera hemisferyczna zachowuje się jak wirtualny PTZ.

Co więcej, wbudowane aplikacje AI oparte o Deep Learning, zapewniają użytkownikom bogactwo danych do analiz biznesowych, raportowania i inteligentnego podejmowania decyzji. Mapy ciepła (Heat Map) – pozwalają określać obszary zainteresowań poprzez dokładną mapę kolorów, która pokazuje ilość czasu spędzanego w określonych strefach. Co więcej, dzięki oprogramowaniu HikCentral Professional, mamy możliwość tworzenia globalnych Map Ciepła dla dużych obszarów.