Axis Communications wprowadza na rynek trzy kamery kopułkowe AXIS P3265-V/-LV/-LVE wyposażone w procesor DLPU, który umożliwia korzystanie z inteligentnych aplikacji opartych na głębokim uczeniu na brzegu sieci. Każde z urządzeń zapewnia znakomitą jakość obrazu, a rozdzielczość 2 MP i szybkość transferu do 60 kl/.s gwarantuje wierne odwzorowanie szczegółów.

W modelach osadzony został zmiennoogniskowy obiektyw o polu widzenia 100-360 stopni, umożliwiający dowolne regulowanie ogniskową bez utraty perspektywy. Te wszechstronne urządzenia zaprojektowano tak, aby łatwo wtapiały się w każde otoczenie i stwarzały szerokie możliwości ich zastosowania.

Kamery AXIS P3265-V/-LV/-LVE wyposażono w najnowsze technologie Axis. Urządzenia posiadają fabrycznie zainstalowaną aplikację AXIS Object Analytics, która umożliwia niezawodną klasyfikację osób i pojazdów, zmniejszając do minimum ilość fałszywych trafień. Dzięki technologiom Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR kamery zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Ponadto w urządzeniach fabrycznie zainstalowano dodatkowe zabezpieczenia, takie jak funkcja Axis Edge Vault, chroniąca przed nieautoryzowanym dostępem i zabezpieczająca system operacyjny kamer.

W urządzeniach AXIS P3265-LV i zewnętrznym modelu AXIS P3265-LVE zastosowano także technologię Axis OptimizedIR, która pozwala uzyskać wyjątkowo wyraźny i ostry obraz, nawet w całkowitej ciemności.

Wbudowane w kamery kopułkowe złącza audio i we/wy pozwalają na integrację kamer z urządzeniami peryferyjnymi, na przykład z mikrofonem zewnętrznym, co zwiększa użyteczność systemu.