W ostatnim czasie Jantar Sp. z o.o. wdrożyła 4 kasy samoobsługowe NCR w sklepie Społem Zakopane Spółka z o.o.

Społem Zakopane zdecydowało się na wdrożenie kas samoobsługowych, aby zwiększyć przepustowość stanowisk kasowych w okresach pików sprzedażowych – m.in. wakacje, ferie, imprezy sportowe, święta oraz zapewnić szybką obsługę niewielkich ilościowo i wartościowo transakcji. Wdrożenie 4 kas samoobsługowych SSCO NCR R6LN z modułem płatności kartą, wago-skanerem i wagą bezpieczeństwa na 2 reklamówki miało miejsce w placówce „Gama Delikatesy”, zlokalizowanej przy ulicy Krupówki 41, w Zakopanem. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji, Klient zdecydował się na instalację strefy wygrodzenia i bramki zabezpieczającej strefę kas samoobsługowych otwieranej kodem kreskowym z paragonu. Rozwiązanie jest elementem systemu sprzedaży i współpracuje z programem do zarządzania siecią handlową Magnat – Biurotechnika. „Wprowadzenie kas samoobsługowych zdecydowanie przyspiesza czas obsługi i ułatwia szybkie zakupy naszym Klientom”- podsumowuje Anna Stachura, Kierownik Działu Handlu Społem Zakopane Sp. z o.o.

Kupując za pomocą kasy samoobsługowej klient sam przesuwa opakowania przez czytnik skanując kody kreskowe towarów. Klient wykonuje czynności zgodne z komunikatami wyświetlanymi na ekranie oraz informacjami głosowymi. Wysoce intuicyjny interfejs użytkownika pomaga w dokonaniu transakcji i dostarcza przyjemności z zakupów. Kupujący, zgodnie ze swoimi preferencjami, korzysta zintegrowanego systemu obsługi kart płatniczych. Wybór metody płatności uzależniony jest od wdrożonego w danej placówce modelu rozwiązania samoobsługowego. Kasa kontroluje wagę towarów w celu wykrycia niezeskanowanego produktu dodanego po naliczeniu należności za zakupiony towar.

Platforma sprzętowa NCR w połączeniu z odpowiednio dobranym oprogramowaniem gwarantuje niezawodność proponowanego rozwiązania oraz pozwala na współpracę z dowolnym programem magazynowym działającym w placówce.