W ostatnim czasie Jantar wdrożyła kasy samoobsługowe w sklepie Deli Delikatesy w Mińsku Mazowieckim.

Wdrożenie opiera się o platformę sprzętową SSCO NCR. W Delikatesach zainstalowane zostały dwie kasy samoobsługowe z modułem płatności kartą. Rozwiązanie jest elementem systemu sprzedaży i współpracuje z programem do zarządzania sklepem firmy Insoft.

Właściciel Deli Delikatesy zdecydował się na wdrożenie 6 generacji kas samoobsługowych NCR. To co wyróżnia kasy samoobsługowe NCR to bardzo dobra jakość wykonania, nowoczesny design i zastosowane rozwiązania technologiczne.

„Instalacja kas samoobsługowych pozwala nam na efektywną obsługę klientów płacących kartą. Z naszej analizy wynika, że płatności bezgotówkowe stanowią u nas sporą część transakcji dlatego zdecydowaliśmy się na taką konfigurację kas. Urządzenia samoobsługowe są również dla nas odpowiedzią na pojawiające się problemy na rynku pracy” – mówi Cezary Słodownik, Deli Delikatesy

Kupując poprzez samoobsługową kasę klient sam przesuwa opakowania przez czytnik skanując kody kreskowe towarów. Klient wypełnia czynności zgodne z komunikatami wyświetlanymi na ekranie oraz informacjami głosowymi. Wysoce intuicyjny interfejs użytkownika pomaga w dokonaniu transakcji i dostarcza przyjemności z zakupów. Kupujący, zgodnie ze swoimi preferencjami, korzysta z automatu gotówkowego, który wydaje resztę lub zintegrowanego systemu obsługi kart płatniczych oraz bonów towarowych. Wybór metody płatności uzależniony jest od wdrożonego w danej placówce modelu rozwiązania samoobsługowego. Kasa kontroluje wagę towarów w celu wykrycia niezeskanowanego produktu dodanego po naliczeniu należności za zakupiony towar. Platforma sprzętowa NCR w połączeniu z odpowiednio dobranym oprogramowaniem gwarantuje niezawodność proponowanego rozwiązania oraz pozwala na współpracę z dowolnym programem magazynowym działającym w placówce.

Informacje o Jantar Sp. z o.o.
Jantar Sp. z o.o. – integrator systemów informatycznych dla biznesu. Tradycja i doświadczenie w zakresie systemów zarządzania sprzedażą oraz automatycznej identyfikacji. Specjalizuje się w kreowaniu efektywnych, niezawodnych i wysokiej jakości rozwiązań dla handlu, logistyki, przemysłu i administracji. Firma Jantar jako pierwsza w Polsce wdrożyła kasę samoobsługową w polskiej placówce handlowej. Instalacja miała miejsce w lutym 2009 r. w Społem PSS Północ we Wrocławiu (obecnie Delikatesy T&J).

Informacje o Deli Delikatesy
Firma działa na rynku od ponad dwudziestu lat. Wiele lat praktyki i ciągłego rozwoju pozwoliło na stworzenie solidnej marki sklepów spożywczych MIĘSO, która nieustannie cieszy się zaufaniem lokalnych klientów. To, co wyróżnia Deli Delikatesy na tle pozostałych to: najwyższa jakość produktów, która jest od początku głównym celem polityki firmy, własne, ręcznie robione wyroby garmażeryjne, estetyczne, zadbane i nowoczesne wyposażenie sklepów oraz najwyższa jakość obsługi.