Trend robienia zakupów w Internecie z każdym rokiem staje się powszechniejszy. Takie rozwiązanie ma ogromną liczbę zalet. Często po całym dniu pracy wolimy usiąść wygodnie przed komputerem, niż odwiedzać kolejny sklep. Według danych największego polskiego sklepu internetowego NEO24.PL w wirtualnym świecie możemy zauważyć pewne stałe tendencje odnośnie terminów dokonywania zakupów. Kiedy zatem polscy internauci kupują najwięcej sprzętu IT, RTV i AGD?

Dniem, w którym internauci najchętniej dokonują zakupów, jest poniedziałek. Na podstawie ruchu i ilości transakcji na stronie NEO24.PL stwierdzono, iż momentem kulminacyjnym aktywności na stronie jest czas pomiędzy godziną 10 a 15 oraz między 18 a 23. We wtorek natężenie ruchu maleje, a maksymalną aktywność odnotowano pomiędzy 11 a 13 oraz wieczorem między 19 i 23.

„W Internecie najchętniej kupujemy na początku tygodnia. Mając na uwadze czas dostawy towaru, zamawiając w poniedziałek lub wtorek, już w przeciągu kilku dni będziemy mogli cieszyć się nowym towarem” – stwierdza Mateusz Gołda z NEO24.PL.

W środę i czwartek ruch znacznie maleje, a najwięcej użytkowników aktywuje się w godzinach wieczornych. W środę jest to okres pomiędzy godziną 19 a 22, w czwartek zaś między 20 a 22. Najniższy ruch i sprzedaż odnotowuje się w piątek i sobotę.

„W te dwa dni nie mamy zwyczaju zamawiać przez Internet. Wiedząc, że przesyłka i tak nie zostanie nadana w weekend, odkładamy zakupy na niedzielę lub na początek tygodnia” – mówi Mateusz Gołda z NEO24.PL i dodaje „W niedzielę ruch znowu wzrasta w godzinach wieczornych. Między 19 a 23 odnotowuje się moment kulminacyjny. Natomiast te osoby, które z różnych powodów nie zdecydowały się na niedzielne zakupy – korzystają z oferty naszego sklepu w poniedziałek.”