Już po raz czwarty marka Media Markt wydaje sygnowany przez siebie, ekskluzywny kalendarz ścienny.

Wysmakowana erotyka i nieco prowokacyjna kreacja cechują kalendarz Media Markt na rok 2013. Bohaterkami kalendarza są rezydentki i pokojówki. W odróżnieniu od przesyconego kolorami kalendarza na rok 2012, edycja 2013 powraca do stosowanej we wcześniejszych wydaniach stonowanej kolorystyki i zawiera wyłącznie czarno-białe, eleganckie zdjęcia.

Akty modelek tradycyjnie zawierają product placement niezbędnych urządzeń RTV i AGD oraz upragnionych gadżetów elektronicznych z oferty Media Markt. Sesja odbyła się w uzdrowisku Lądek-Długopole w Lądku Zdroju. Autorem zdjęć jest Łukasz Pęcak. Przygotowaniem i opracowaniem konceptu zajęła się agencja Opus B, sesję zdjęciową zrealizowało Studio Filmowe M5.

Kalendarz nie będzie dostępny w sprzedaży. Egzemplarze z limitowanego nakładu, wynoszącego 1200 sztuk, będą wręczane najważniejszym partnerom handlowym Media Markt na całym świecie.

Sieć Media Markt po raz pierwszy zdecydowała się na wydanie kalendarza ściennego w 2009 roku. Ze względu na duże zainteresowanie, tradycja jest kontynuowana. Kolejne wydania kalendarza zawsze zawierają charakterystyczne elementy, wykorzystane w pierwszej edycji wydawnictwa: wysmakowane akty pięknych kobiet w towarzystwie subtelnego product placementu.